sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Trenér Pivarník před utkáním s Jabloncem

Trenér Pivarník před utkáním s Jabloncem

B r n o - Čtyři kola před koncem ztrácí Zbrojovka šest bodů na záchranu, do Brna navíc míří nejlepší mužstvo jara - severočeský Jablonec. V sobotu v 16 hodin tak čeká na fotbalisty Zbrojovky pořádně ostrá výzva.

3.5.2018 | Martin Lísal

 

Vědí totiž, že ani případná výhra je do bezpečnějších vod neposune, pouze dá naději. "Situace opravdu není růžová, ale ještě stále existuje teoretická šance. Musíme ale odbourat to, co nás sráží. Dokážeme hrát se soupeři vyrovnané partie, naposledy na Dukle jsme měli šedesát procent držení míče, ale ty zápasy nedokážeme dotáhnout do vítězného konce," řekl před utkáním kouč Zbrojovky Pivarník.

Ten po předcházejícím utkání na Dukle žehral zejména na chybějící odvahu. "Z mé strany to bylo trochu cílené a uvidíme, jakou odezvu to bude mít. V pondělí jsme si k tomu ještě něco řekli, vše podstatné ukáže ale až sobota. V týdnu mužstvo maká, připravuje se, trénuje dobře. Ale pak přijde zápas a v hlavě vzniká problém. Chtěl jsem vyvolat určitou odezvu, aby se to hráčů dotklo. Odvaha zkrátka musí být, to ostatně mají na mysli i fanoušci, když volají, ať bojujeme za Brno. V tom slově je všechno - ježdění po zadku, touha hrát, odvaha. Základ je, aby bylo všech jedenáct hráčů aktivních, aby chtěli hrát. I pak mohou vzniknout chyby, my je ale děláme z nedostatku sebevědomí," vrátil se Pivarník ještě k tomuto tématu.

Pak už pomalu přešel k nejbližšímu soupeři. Jablonec na jaře válí, prohrál jen jednou a navíc dokráčel do finále MOL Cupu, které ho čeká příští středu. "Kalkulovat s tím ale nehodláme. Platí, že se musíme koncentrovat sami na sebe, pokud předvedeme patřičný výkon, přinese nám to výsledek. Na tréninku odhodlání cítím, to podstatné ukáže až sobota," zopakoval kouč. "K soupeři si něco řekneme u videa, jako při každém utkání. Základem je ale náš vlastní výkon."

Ten po delší době nemusí řešit karetní absence, mimo hru zůstává jen zraněný Zikl a rekonvalescent Šural. "Chico Gomes už naskočil do tří zápasů za juniorku, ten dlouhý výpadek je ale problémem. Nasadit jej do takto těžkých zápasů je složité."

Určitým rébusem je také to, kdo nastoupí na hrotu útoku. "Není to tolik o tom, s kolika útočníky nastoupíme. Pokud hrajeme s Michalem Škodou, blíží se to rozestavení 4-4-2. Znovu ale opakuji, že mužstvo se na gólech musí podílet celé. Nám kromě gólů útočníků chybí i podpora obránců při standardkách, kopeme jich hodně, ale nepomůžeme si," zakončil Pivarník.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz