sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

Šural na prahu sezony: Naším cílem je, aby druhá liga byla jen roční epizoda

Šural na prahu sezony: Naším cílem je, aby druhá liga byla jen roční epizoda

B r n o - Hořký poslední zápas sezony na Baníku přinesl alespoň jedno pozitivum - do sestavy se poprvé od srpna v závěru dostal i Jakub Šural. Odchovanec Zbrojovky se zotavil z těžkého zranění a na prahu nové sezony věří v rychlý návrat do nejvyšší soutěže.

13.6.2018 | Martin Lísal

 

Jakub Šural se zranil v úvodu kvalifikačního utkání "jednadvacítky" proti Bělorusku a mimo hru byl takřka celou sezonu. "Přišlo to asi v nejhorší možnou dobu, ale bohužel i tohle přináší fotbal," připomíná Šural fakt, že se v úvodu loňské sezony probil do základní sestavy Lvíčat - a samozřejmě figuroval i v té brněnské, která ve 4. kole porazila na Srbské Spartu.

Pak už Kuba musel přihlížet tomu, jak reprezentace ztrácí jeden bod za druhým - a ani Zbrojovce se nedařilo, vše vyvrcholilo sestupem. "Psychicky to bylo hodně náročné, možná nejtěžší, co jsem kdy zažil. Naštěstí už je to za mnou. Bylo to hodně dlouhé, nepřeju to nikomu. Navíc jen sedíte na tribuně, nemůžete pomoci. Sestup mě hodně štval, ale už jsem to vstřebal. Jak už jsem říkal, je to fotbal, pro nás je teď nutnost se rychle vrátit. Jsem optimista, naším cílem je, aby to byla jen epizoda na jeden rok," věří Šural.

Sám už se druhou ligou zkušenost má - na jaře roku 2015 hostoval v mosteckém klubu. "To bylo ještě za trenéra Kotala, tak trochu tedy tuším, co nás čeká a haj soutěž vypadá. Co se týče konkurentů, určitě budou nebezpečné týmy, které hrály nahoře už letos. Hradec, Budějovice, samozřejmě Jihlava. Je to náročnější v tom, že nahoru jde přímo jen jeden, ale zase do baráže pronikne i ten třetí. To je ale samozřejmě těžší cesta, baráž bude nepříjemná," tuší brzy už dvaadvacetiletý člen fotbalového klanu Šuralů. "Uvidíme, jak se jeětě tým obmění, kdo přijde a jak to bude vypadat."

Jakub zároveň potvrdil, že přes nepříjemné zranění na reprezentaci nezanevřel. "Trenér Lavička mi každý měsíc psal, jak se cítím. To samozřejmě taky povzbudí. Uvidíme, jak to bude vypadat teď, záleží samozřejmě na tom, jaké budou mé výkony na hřišti," přemítá Šural nad možností návratu do reprezentace U21, kterou čeká závěr kvalifikačního cyklu na EURO a ještě má teoretickou šanci na postup.

Od pondělka má ale v hlavě především přípravu na novou sezonu. "Těšil jsem se na to. Už v závěru minulé sezony jsem ten poslední měsíc jel naplno, ale příprava je příprava. To, že jsem se nakonec dostal do hry už na Baníku, byl bonus, byť šlo jen o pár minut. Kromě toho jsem odehrál nějaké zápasy za juniorku, nabíral praxi. Psychický blok nemám a věřím, že příprava bude dobrá," uzavřel Šural.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz