sobota 7.4.2018

0 Zbrojovka Brno
1 Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.2018

1 Slovácko
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4.2018

1 Zbrojovka Brno
3 Viktoria Plzeň
25.kolo

pátek 27.4., 18:00

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 16:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

neděle 13.5., 17:00

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

SOUHRN: Ohlédnutí za soustředěním v Turecku

SOUHRN: Ohlédnutí za soustředěním v Turecku

B r n o - Zbrojováci mají za sebou zimní soustředění v Turecku, kterému jsme se v uplynulých dnech pochopitelně podrobně věnovali. V tomto souhrnu si nyní můžete projít všech deset dní, které brněnský tým v Laře strávil.

13.2.2018 | Martin Lísal

 

Přesněji řečeno těch dní bylo jedenáct. I přílet do cílové destinace k soustředění patří, jakkoliv je někdy únavný a zúčastnění by jej nejraději přeskočili.

Během každého dne soustředění jste mohli na sociálních sítích i webu klubu sledovat fotky, videa a rozhovory, stejně jako živé přenosy všech zápasů na soustředění (dva z nich přímo na Zbrojovka TV). K tomu jako bonus krátká videa (často v odlehčeném duchu), určená primárně pro sociální sítě.

U každého dne tak najdete odkazy na video, denní souhrn (s kompletní fotogalerií) a případně také na nejzajímavější příspěvky k danému dni.


FOTO: Jak bydleli Zbrojováci v Turecku?


Přílet - středa 31. ledna

Hlavním a jediným cílem dne bylo dostat se v pořádku a se všemi zavazadly ze Srbské až do hotelu Trendy Lara. Obě místa od sebe dělí vzdušnou čarou přibližně 1800 kilometrů. Vše proběhlo bez problémů - cesta autobusem do Vídně, následný let do Antalye i finální přesun do hotelu.

Na místě se Zbrojováci stihli ubytovat, přeřídit si hodinky o dvě hodiny, navečeřet se a absolvovat úvodní mítink.


Zbrojováci dorazili do Lary, zítra je čeká první trénink


Den první - čtvrtek 1. února

Dopoledne čekal na hráče první trénink - na hřišti v těsné blízkosti Mardan Stadium. Harmonogram dne byl uzpůsoben pozdnímu příletu. Odpoledne hráči makali v posilovně. Po celý den se také seznamovali s rozsáhlým hotelovým komplexem. To vše za příjemného počasí, teploty přesáhly přes dvacet stupňů.
První den na soustředění


Den druhý - pátek 2. února

Krásné počasí přetrvávalo, na programu byly tento den dva výživné tréninky. Denní plán oživil večerní mítink - a také příjezd dvou "opozdilců". Z Brna dorazil Michal Škoda, z Kanárských ostrovů reprezentant Ladislav Krejčí.Druhý den na soustředění - k týmu se připojili Škoda a Krejčí


Den třetí - sobota 3. února

První zápasový den. Dopolední trénink tak patřil k těm lehčím. Krátce po obědě nasedli Zbrojováci do autobusu a vydali se do Beleku. Utkání s Dunajskou Stredou bylo nakonec jediným, které jsme odehráli mimo naši destinaci. A také jediným, které jste nemohli sledovat přímo na Zbrojovka TV (stream zajišťoval náš soupeř).

Brňané ve vyrovnaném duelu podlehli 1:2 (report zde), jednalo se o vůbec první zimní porážku. Jediný gól vstřelil z přímého kopu Pilík. Po návratu na hotel se hráči věnovali už jen odpočinku a regeneraci.

Třetí den na soustředění - dopoledne trénink, odpoledne zápas


Den čtvrtý - neděle 4. února

Neděli hráči mohli "oslavit" o hodinu delším spánkem, snídaně byla naplánována na devátou. Dopoledne je čekal trénink přímo na Mardan Stadium. Pilovala se hlavně taktika, jednotka trvala hodinu a půl.

Odpoledne měli hráči volno. Část týmu se vydala do nedaleké Lary, další zamířili na pláž. Cesta přívozem rozhodně nebyla nudná. Pak už přišla na řadu regenerace, večeře a mítink. A večer dorazil poslední člen výpravy - reprezentant Tonda Růsek. Jsme kompletní!Čtvrtý den na soustředění


Den pátý - pondělí 5. února

Soustředění už je v polovině. Dopoledne jsme trénovali na Mardan Stadium, odpoledne na vodárenském hřišti (dobře známém z let 2014 a 2015). Hotel se po víkendu takřka vyprázdnil, což je celkem příjemné. A příjemné je nadále i počasí - stále neprší, stále nefouká vítr. Večeř hráči regenerují a nabírají síly na zítřejší utkání s Borisovem.Pátý den na soustředění


Den šestý - úterý 6. února

A je tu další zápasový den! Dopoledne tedy jen lehčí trénink, odpoledne nás na Mardan Stadium čeká Borisov. Tým se zkušenostmi z Ligy mistrů i Evropské ligy. Nevedeme si zle, nicméně z řady šancí gól nedáváme a soupeř se jednou prosadit dokázal.

Přenos na Zbrojovka TV sledovalo sedm tisíc diváků. Solidní číslo, lepší sledovanost měly jen letní duely se Stuttgartem a Kayserisporem. Vše běželo bez problémů - i díky skvělým podmínkám, které na Mardan Stadium jsou. Není divu, své ligové zápasy tu svého času hrával místní Antalyaspor a doposud se tu hrává řada mezinárodních duelů.

Reportáž z utkání


Den sedmý - středa 7. února

Středa byla tradičním pozápasovým dnem. Dopoledne se hráči vydali na vodárenské hřiště, kde absolvovali trénink s řadou taktických a technických prvků.

Odpoledne čekal na hráče výlet do nedaleké Antalye. Procházka po starém městě, návštěva přístavu a nezbytné nákupy, čaj a káva - zkrátka závan středomořské pohody v jinak našlapaném programu.Sedmý den na soustředění


Den osmý - čtvrtek 8. února

Denní plán zahrnoval dva tréninky. Před cestou na ten dopolední jsme chvilku čekali na opožděný autobus, čehož hráči využili a zmocnili se místního vozidla. Dopoledne jsme trénovali na Mardan Stadium, odpoledne na vodárenském hřišti. A večer mítink. Počasí nadále parádní, jen ráno spadlo pár kapek a vítr byl chvílemi trochu silnější.Osmý den na soustředění


Den devátý - pátek 9. února

Poslední celý den v Turecku - a také poslední zápas. Ještě předtím nás ráno čeká trénink. Přípravu na samotné utkání jste si mohli prohlédnout na Zbrojovka TV - a to pohledem samotného hráče, konkrétně Ladislava Krejčího.

V samotném utkání opět nejsme horší, ale opět prohráváme 0:1 (report zde). Přímý přenos si na Zbrojovka TV naladilo dva a půl tisíce fanoušků. Večer probíhá regenerace a také poslední mítink, na kterém trenér shrnul průběh soustředění i celé přípravy.Devátý den na soustředění


Den desátý - sobota 10. února

Snídaně, lehký pozápasový trénink, časný oběd - a po poledni místního času opouštíme hotel. Letadlo z Antalye se odlepí z letištní plochy přesně podle plánu, stejně hladké je i přistání a výdej bagáže. Přesně ve čtyři (už středoevropského času) tak vyrážíme klubovým autobusem z Vídně, a před šestou už vybalujeme na Srbské. Soustředění je u konce!Soustředění končí, Zbrojováci se dnes vrátili do Brna


 

Aktuality

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz