pátek 14.7.2017

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

úterý 18.7.2017

1 Düsseldorf
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 21.7.2017

1 Kayserispor
2 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.7., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
1.kolo

sobota 5.8., 17:00

Zlín
Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 12.8., 16:00

Zbrojovka Brno
Bohemians 1905
3.kolo

sobota 19.8.

Olomouc
Zbrojovka Brno
4.kolo

sobota 26.8., 17:00

Zbrojovka Brno
Sparta Praha
5.kolo

sobota 9.9.

Mladá Boleslav
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 16.9., 17:00

Zbrojovka Brno
Liberec
7.kolo

sobota 23.9.

Karviná
Zbrojovka Brno
8.kolo

sobota 30.9.

Slavia Praha
Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 14.10., 17:00

Zbrojovka Brno
Slovácko
10.kolo

Přezdívka Holub? Mám ji už od dětství, usmívá se Petr Pavlík

Přezdívka Holub? Mám ji už od dětství, usmívá se Petr Pavlík

B r n o - V zápasovém programu pro utkání s Bohemians jste si mohli přečíst také rozhovor s Petrem Pavlíkem, jedním z nových hráčů v brněnské kabině. I tentokrát vám nabízíme přepis rozhovoru na webových stránkách.

16.3.2017 | Martin Lísal

 

Druhý jarní domácí zápas, druhý zápasový program – a v něm se představuje druhá posila. Devětadvacetiletý stoper Petr Pavlík přišel do Brna v lednu, okamžitě zaujal jistou hrou a také tím, že i v krutých mrazech často navlékl pouze kraťasy. Zadák, který s fotbalem začínal v Opavě a okusil i turecké angažmá, strávil zatím nejdelší část kariéry ve slovenské Senici.

Od zimy ovšem válčí za Brno. Týmu pomohl ve vstupu do jara k pěti bodům a dvěma čistým kontrům (rozhovor vznikal před utkáním s Bohemians - pozn. red.), proti Liberci navíc hlavou přihrál na Řezníčkův vítězný gól.

Petře, v kolika letech jsi začínal s fotbalem a kdo tě k němu přivedl?
Bylo mi asi sedm nebo osm let, začal jsem sám od sebe u nás na dědině. Řekl jsem si, že to zkusím. Po nějaké době pak taťka usoudil, že mi to celkem jde, a zapsal mě v Opavě. Tam jsem pak hrál až do nějakých patnácti let.

Poté následoval přesun do Baníku Ostrava. To asi vzhledem k rivalitě těchto klubů není úplně běžný jev, ne?
Opava tou dobou už nehrála nejvyšší soutěž, navíc vzhledem k věku jsem to takhle nebral. Ostrava znamenala výzvu, kterou jsem byl odhodlaný zkusit, a vyšlo to.

Opava s Baníkem aktuálně hrají druhou ligu, komu při vzájemném utkání dáš přednost?
Pokud bych se měl rozhodnout mezi těmito dvěma kluby, tak bych přál spíše Baníku. Bylo by fajn, kdyby postoupil do ligy a já si proti němu mohl zahrát. Rozjeté to mají poměrně dobře.

Míval jsi v dětství nebo mládí nějaký fotbalový vzor?
Mým vzorem byl Carles Puyol z Barcelony.

V Baníku přišly i první ligové starty, ovšem poměrně záhy následoval další přesun, tentokrát do Turecka. Bylo ti dvaadvacet let, nebál ses, jaké to v cizině bude?
Ani ne, bral jsem to jako další šanci. Přestup se dojednával nějakou dobu, zprvu to nevyšlo, pak až těsně před sezonou přišla změna a já za týmem odcestoval do Nizozemska, kde byl na soustředění. Stihl jsem pár dní přípravy a ligu.

Tam jsi naskočil do tří zápasů, další ale nepřibyly. Čím to?
Od klubu odešel trenér Durmus, který stál za mým přestupem. Nový trenér si pak těsně před koncem přestupního termínu stihl dovést nové hráče, kterým pak dával přednost. To je běžná součást fotbalového života, takže jsem to nebral jako nějaké zklamání. Prostě se to takhle seběhlo.

Jaký byl život v Turecku? Evropané znají především Istanbul, případně jižní pobřeží. Tebe ale hostování přivedlo do města Samsun.
Istanbul je obří město, které má víc obyvatel než bývalé Československo. Evropská část se liší od asijské, i v hustotě zalidnění. Samsun je pak dál na východ, v jiné části Turecka. I tohle byla zajímavá zkušenost.

V Samsunsporu přibylo do tvého životopisu dalších deset zápasů, v roce 2010 přišel návrat do ČR. Jak zpětně hodnotíš tureckou anabázi, která měla být původně delší?
Nijak toho nelituju. Odehrát se toho určitě dalo víc, ale já to beru především jako zkušenost, ne jako nějaké zklamání.

Potkal jsi během turecké sezony blíže některou z osobností zdejšího fotbalu?
Přímo na hřišti ne, ale párkrát za námi přišel Hakan Şükür, který už tou dobou ukončil aktivní kariéru.

Ani první sezona po návratu do ČR nedopadla ideálně, pak ovšem přišlo senické angažmá a skoro 150 zápasů v jednom dresu. Hádám, že jej řadíš mezi doposud nejlepší období kariéry?
Je to tak. Prožili jsme si s manželkou nějaké období nejistoty, nevěděli jsme moc, co bude dál. Ne že bychom trpěli, neměli co jíst, vůbec to nechci srovnávat s lidmi, kteří jsou na tom opravdu zle – ale jednoduché to nebylo. Na druhou stranu nás to semklo. Senica mi dala šanci, já tam strávil nezapomenutelné a dlouhé roky. Chvilku trvalo, než jsem se pevně usadil v sestavě, ale zápasů se pak povedlo nastřádat hodně. Hned po příchodu jsme navíc pod trenérem Grigou hráli Evropskou ligu se Salzburgem. Do pohárů jsme se pak dostali ještě jednou, přešli přes MTK Budapešť a pak skončili s kyperským Apoelem. Vzpomínám jen v dobrém.

Zprvu idylicky vypadalo také myjavské působení, které ovšem skončilo poměrně nezvykle. Myjava se odhlásila ze soutěže. Jak s odstupem hodnotíš tuhle anabázi?
Oddělil bych ten konec od samotného působení, které bylo skvělé. Senica byla rodinným klubem a v Myjavě tohle bylo ještě patrnější. Vše fungovalo na takové té kamarádské bázi. O samotném konci toho bylo napsáno a řečeno dost. Já za sebe musím říct, že rozhodnutí majitelů chápu a respektuju. A nesmírně si vážím toho, že mi i poté vyšli ve všem vstříc, nikdo mi nedělal žádné problémy při vyřizování formalit ohledně přestupu do Brna. Ani v tomhle případě ničeho nelituju a beru to jako další zkušenost.

Do Brna s tebou přišla i přezdívka Holub, jak a kdy se zrodila?
Jo, tak to bylo na úplném začátku. V osmi, devíti letech. Na tréninku se mi něco povedlo, takže jsem udělal takové to „pff“. A trenér okamžitě řekl, že se naparuju jako holub. Už mi to zůstalo a táhlo se to se mnou na každé další angažmá. Vždycky už v kabině byl někdo, kdo přezdívku znal a prozradil ji (smích). Dvakrát to byl třeba gólman Petr Bolek, v Kasimpase a pak v Senici.

I v Brně? Hráči se s ní na tréninku i při zápasech oslovují běžně.
Abych se přiznal, zrovna tady jsem ji klukům prozradil sám (smích). Slyším na všechno, na přezdívku, na jméno, na cokoliv.

Jak zatím probíhá adaptace v Brně? Ta fotbalová vypadá dle statistik solidně, co mimofotbalová? Po tvém přestupu jsi prozradil, že zkusíš dojíždět ze Senice, kde bydlíte.
To stále platí. Po dálnici je to něco přes hodinku, což se dá zvládnout bez problémů. Když ale máme dva tréninky, tak zůstávám v Brně, u tchána. To platí samozřejmě i pro zápasy.

Na hřišti jsi hodně vidět směrem dopředu i dozadu. Nahrávka na gól, šance na Slovácku. Těší tě to?
Pokud můžu pomoci týmu i v tomhle, je to jen plus. Kdyby ta šance na Slovácku skončila gólem, bylo by to rozhodně lepší, ale jinak je jedno, kdo se do šancí dostává. Důležité je, aby to šlapalo týmu. Vstup do jara se nám celkem povedl, i když bodů mohlo být více. Jinak jsem v Brně zatím spokojený, parta je tu parádní a vše si sedlo. Snad to tak bude pokračovat (úsměv).

Fanoušky hodně zaujal i jeden moment z utkání s Libercem – konkrétně milimetrový skluz při hrozícím kontru soupeře. Kolik času vlastně fotbalista v tento moment má na rozhodnutí a případné pochyby, zda zákrok zvládne, nebo si vykoleduje třeba červenou kartu?
Nad tímhle v té rychlosti není vůbec čas přemýšlet. Jiné by to asi bylo, kdybych už měl žlutou kartu, to člověk situace vyhodnocuje jinak. Ale v tomhle případě nebylo nad čím uvažovat, muselo jít o bleskové rozhodnutí.

Máš nějaké další koníčky mimo fotbal?
Manželku a psa (úsměv). Bobtaila jménem Ozzy Osbourne. Dost času pak strávím kolem domu, to je vlastně taky takový velký koníček. Máme dům, což je i pro Ozzyho lepší. Tedy pokud neprší (úsměv).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

18.7.2017

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme, že oficiální Fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 20. července z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

1.7.2017

V generálce s Kayserisporem

V generálce na ligu se Zbrojovka utká v pátek 21. července s tureckým Kayserisporem. Čas výkopu bude upřesněn.

26.6.2017

Zbrojováci v repre

Trio Zbrojováků Adam Stejskal, Enrico Canales a Antonín Svoboda zamíří s reprezentací U16 na mezinárodní turnaj v čínském Weinanu (8. až 20. července). Národní tým se postupně utká s domácím celkem, Uzbekistánem a Japonskem.

23.6.2017

Příprava s Baníkem zrušena

Přípravné utkání s Baníkem Ostrava (plánovaný termín 12. července) se po dohodě klubů ruší. Na vině je středeční los nejvyšší soutěže, který proti sobě svedl oba soupeře již v prvním kole. O náhradní variantě se jedná.

20.6.2017

Růsek jede na EURO

Antonín Růsek figuruje v konečné nominaci Česká fotbalová reprezentace U19 pro nadcházející evropský šampionát v Gruzii! Národní tým se během turnaje utká se Švédskem (2. 7.), Portugalskem (5. 7.) a domácí Gruzií (8. 7.). Mezi náhradníky pak je Dominik Janošek.

31.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Miroslav Kamenský, Šimon Žalud a Vojta Šmíd byli nominováni do reprezentace U16 pro dva přípravné zápasy s Běloruskem (6. a 8. června). Mezi náhradníky je Kvido Formánek.

28.5.2017

Zavadil Osobností ligy

Pavel Zavadil byl na závěrečném galavečeru nejvyšší soutěže zvolen Osobností ligy. Více na webu soutěže.

25.5.2017

Jakub Šural v repre

Zbrojovák Jakub Šural byl nominován do reprezentace U20 pro utkání s Kyprem (1. června na Strahově). Zároveň je Kuba spolu s Lukášem Vraštilem mezi náhradníky reprezentace U21. Marek Vintr pak je náhradníkem reprezentační "dvacítky".

23.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl nominován do reprezentace U19 pro turnaj v Toulonu. Na tým čekají zápasy se Skotskem (31. května), Indonésií (3. června) a Brazílií (6. června). Mezi náhradníky figuruje Dominik Janošek.

12.5.2017

Růsek v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl povolán do reprezentace U18 pro dvojici přípravných utkání v Srbsku (16. a 18. května). Mezi náhradníky figuruje Jakub Březina. Další nominovaný hráč Ladislav Krejčí tentokrát na sraz neodcestuje a zůstane k dispozici prvnímu mužstvu Zbrojovky.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz