sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Pivarník po příchodu do Brna: Rozhodování bylo rychlé, nebylo nad čím přemýšlet

Pivarník po příchodu do Brna: Rozhodování bylo rychlé, nebylo nad čím přemýšlet

B r n o - Nový trenér Zbrojovky Roman Pivarník si před sebe klade jasné cíle. Co nejrychleji poznat mužstvo a do konce podzimu s ním pokud možno dosáhnout na metu šestnácti bodů. Co dalšího zaznělo od Pivarníka na dnešní tiskové konferenci?

4.10.2017 | Martin Lísal

 

Roman Pivarník disponuje bohatými i hráčskými zkušenostmi, naposledy působil ve Viktorii Plzeň. Od tohoto týdne je tedy koučem Zbrojovky, se kterou podepsal dvouletý kontrakt. Novinářům dnes poskytl první rozhovor během nového angažmá.

Další obsáhlý rozhovor o Pivarníkově hráčské i trenérské kariéře si pak můžete přečíst v zápasovém bulletinu na utkání se Slováckem.

Jak máte Brno nastudované a co o něm aktuálně víte?
Brno znám z minulosti poměrně dobře, často jsme se utkávali. Vím, že došlo k určitým změnám v kádru a hře, některé zápasy jsem viděl naživo, jiné v televizi. Osobně z kádru neznám nikoho, ale to je většinou podobné všude. Nikoho jsem neznal ani v Bohemians, v Plzni dva hráče. Teď bude nejdůležitější poznat klub a mužstvo zevnitř, protože času není moc.

Jaké jsou podle vás hlavní příčiny toho, že má Zbrojovka na kontě pouze čtyři body?
To by bylo na delší analýzu, ale víme, že bodů mohlo být víc. Někdy hraje roli trochu štěstí – když se zápasy na hraně otočí proti vám, což se v jednom dvou zápasech stalo. Pro nás je důležité, že rozdíl je minimální a dole je více týmů s podobnými problémy pohromadě.

Jak jste trávil volno po ukončení angažmá v Plzni?
Patřím k lidem, kteří si dokáží volna vážit a využít ho naplno. Pokud ve fotbale jednou začnete, pak už pro vás existuje jen fotbal a věnujete se mu naplno. Já měl volno po dlouhých letech, kdy jsem byl mimo domov, takže jsem si ho užil. Také ho samozřejmě využívám k tomu, abych analyzoval minulost, podíval, co se děje.

Jaké si kladete cíle?
Po podzimu bych byl z osobního hlediska spokojen se 16 body. Bude to těžká práce, ale je to reálné. Je to klišé, ale v této situaci je opravdu důležité dívat se na nejbližší zápas a snažit se pokaždé bodovat, pokud možno naplno.

Možností, kde trénovat, jste měl více. Proč jste se rozhodl právě pro Zbrojovku?
Nabídek jsem měl v létě víc, člověk zvažuje, kam jít. Při téhle nabídce nebylo moc o čem přemýšlet, protože splňuje všechny požadavky, které mám. Těmi jsou klub, zázemí, v neposlední řadě fanoušci a tradice. Na tu já dávám a Brno tradici má. Rozhodování bylo tedy rychlé a dohoda se rychle uzavřela.

Jakou podobu bude mít nový realizační tým?
Asistentem bude Tomáš Trucha, trenérem gólmanů Martin Vaniak. Snažím se vodit si na angažmá své lidi, neboť jsou ztotožnění s mou filozofií. Tu musíte pochopitelně korigovat od mužstva k mužstvu a dle cílů. Jsme na sebe v práci zvyklí a víme, co od sebe čekat. Zejména teď je to důležité, protože tohle je moje druhá štace, kterou zahajuji v průběhu sezony, času je tedy méně. O to rychleji to musí šlapat. Důležité je poznat se s novými lidmi.

Jaký fotbal hodláte se Zbrojovkou produkovat?
O tom je teď předčasné se bavit. Priorita je dostat se co nejdřív v tabulce výš. Každé mužstvo v takové situaci psychicky upadne, hráči hrají pod své možnosti a to je vždy potřeba zdvihnout. Pak se můžeme bavit o něčem dále, ale teď to musíme rozklíčovat a pokusit se pokaždé bodovat, nejlépe naplno.

Považujete z tohoto hlediska za důležité nadcházející utkání se Slováckem?
Nechci použít slovo klíčové, protože klíčový pro nás bude každý zápas. Základ je zvládat zápasy doma, body z venkovních hřišť jsou plus.

Odkud budete čerpat informace o stávajícím kádru?
Přesun Richarda Dostálka zajišťuje vazbu a kontinuitu, informace budu čerpat od něho. Na zápasy se člověk podívá rychle. Když ale dojdu k mužstvu, na minulost se moc nedívám. Trochu to zanalyzujeme, ale nechci se v tom pitvat, stále se dívám dopředu. Dneska je tak, zítra to může být jinak – to platí i na hřišti. Budu se snažit ihned začít pracovat s hráči na tom, co bude příští zápas.

Přestupní termín skončil. Věříte, že je v silách současného kádru cíle zvládnout?
Pokud bych nevěřil, tak bych tady nebyl. Jsem přesvědčen, že cíl dokážeme splnit. V soutěži se pohybuju dlouho, osm mužstev je na tom stejně a rozhoduje aktuální stav, kabina, klima. To, jak se vše dá do kupy. Věřím, že jsme konkurenceschopní a cíl dokážeme splnit. Jako spasitel se necítím, tlak je pokaždé. A přispět k tomu musí hlavně hráči, ti rozhodují na hřišti. My vytvoříme vše pro to, abychom jim dokázali pomoci.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz