sobota 8.7.2017

2 Č. Budějovice
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 14.7.2017

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

úterý 18.7.2017

1 Düsseldorf
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 21.7., 18:00

Kayserispor
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.7., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
1.kolo

sobota 5.8., 17:00

Zlín
Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 12.8., 17:00

Zbrojovka Brno
Bohemians 1905
3.kolo

sobota 19.8.

Olomouc
Zbrojovka Brno
4.kolo

sobota 26.8., 17:00

Zbrojovka Brno
Sparta Praha
5.kolo

sobota 9.9.

Mladá Boleslav
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 16.9., 17:00

Zbrojovka Brno
Liberec
7.kolo

sobota 23.9.

Karviná
Zbrojovka Brno
8.kolo

sobota 30.9.

Slavia Praha
Zbrojovka Brno
9.kolo

Pavel Zavadil: Pět krásných let, mé nejlepší angažmá. Doba ale nazrála k návratu domů

Pavel Zavadil: Pět krásných let, mé nejlepší angažmá. Doba ale nazrála k návratu domů

B r n o - Pavel Zavadil byl pět dlouhých let nedílnou součástí Zbrojovky. Odehrál za ní 115 zápasů a vstřelil 16 gólů, po skončení letošní sezony se ovšem přesune do Opavy. Devětatřicetiletý záložník nyní o svém přestupu promluví v exkluzivním rozhovoru.

13.5.2017 | Martin Lísal

 

Pavle, můžeš prozradit, jak tvoje rozhodování o další kariéře vypadalo?
Je pravda, že nabídek jsem měl víc. Od Brna jsem dostal velmi dobrou nabídku, ale rozhodl jsem se nakonec jinak. To rozhodnutí ve mně zrálo hodně dlouho a nakonec jsem dospěl k tomu, že se po pěti letech chci vrátit domů. Chtěl bych, aby tu na mně lidi vzpomínali v dobrém a s tím, že jsem tu odvedl nějakou práci. Musím říct, že o možnosti zůstat v Brně jsem uvažoval velmi silně. Nakonec jsem si ale dal všechno dohromady, všechno pečlivě zvážil a vyšlo mi, že jsem se v životě nacestoval a nastěhoval už hodně. De facto pořád jsem byl mimo domov, někam se přesouval a někam jezdil. Teď opravdu po pěti letech v Brně doba nazrála k tomu, abych se vrátil domů a pomohl Opavě. I pro mne to tak je nová motivace.

V jednu chvíli se přitom zdálo, že už jsi rozhodnutý se do Brna přestěhovat. Hrálo v tvém rozhodnutí nakonec roli i to, že v Opavě už jsi zabydlený?
Ano, a velkou. Rodina je tu zvyklá a mám tu zázemí. Postupně mi docházelo, jak složité by bylo všechno do Brna přestěhovat. Starší syn navíc hraje v Opavě fotbal, chodí tam do školy, bylo by to složité. Myslím, že takhle to má být.

Rozhodovala i finanční stránka věci?
O peníze nešlo vůbec. Musím říct, že si obrovsky vážím pana Bartoňka, který pro fotbal v Brně dělá hrozně moc. Nabídka byla férová a velmi dobrá, rozhodnutí bylo jen na mně.

Opava je pořád ve hře o postup do ligy, navíc vyhlíží pohárové finále. Hrálo roli i tohle?
Přál bych si s Opavou jít výš, ale uvidíme, jak to bude. Sezona ještě neskončila, čeká je těžký poslední krok v podobě pohárového finále. Ať už to dopadne jakkoliv, Opava bude mít ty nejvyšší cíle a z mého pohledu to neznamená, že bych to tam šel jen dohrát. Pořád si myslím, že se můžu ještě zlepšovat, na velký fotbal pořád stačím. Chtěl bych, aby to tak bylo dál a abych něco doma dokázal.

Podle médií byly ve hře i nabídky Baníku a Olomouce. Zvažoval jsi je? A co vlastně na takový zájem říkáš?
Nebudu lhát, potěšilo mě to. Ale od začátku jsem byl rozhodnutý tak, že buď zůstanu v Brně, nebo půjdu do Opavy. Nic jiného ve hře nebylo.

Informace o tvém přestupu se v médiích objevila dříve, než bylo v plánu. Nebude teď pro tebe těžší soustředit se na poslední tři kola?
S ohlášením jsme chtěli počkat na pozdější dobu. Opava ještě hraje o hodně a my v Brně ještě neměli jistotu záchrany. Chci se soustředit na poslední tři zápasy, protože ve hře jsou ještě body a je potřeba jich získat co nejvíc. Každý z nás umí počítat a víme, že záchrana je prakticky jistá, ale čeká nás Příbram a pak Plzeň a Slavia. Přeju si, aby z toho závěru měli lidi v Brně dobrý pocit. Pokud zvládneme závěr co nejlépe, vrhne to na celou sezonu zase trochu jiné světlo.

Jak budeš na roky v Brně vzpomínat?
Myslím, že z toho, co jsem v naší lize odehrál, je tohle moje nejlepší angažmá. Já se během těch pěti let těšil na každý zápas, každý trénink. Poznal jsem tu spoustu skvělých lidí a kamarádů, kteří mi zůstanou. Vždycky se sem rád přijedu na fotbal podívat. Na Brno budu vzpomínat jen v dobrém, mám to tu strašně rád. Ale všechno jednou končí.

Na který z brněnských zápasů nebo gólů budeš vzpomínat nejraději? Třeba na famózní trefu předloni na Slovácku?
Asi nejde vypíchnout jeden konkrétní zápas, já se opravdu těšil na každý trénink, zápasů mám v hlavě hodně. U gólů je to podobné. Ten na Slovácku byl možná můj nejlepší, ale dobrý pocit jsem měl i teď s Boleslaví. Já byl rád za každý gól, který jsem tu dal, a vždycky jsem si ho strašně užil.

Máš představu, kdo by tě v brněnském dresu mohl v budoucnu nahradit?
Jsem přesvědčen, že v mladých hráčích v Brně je obrovský potenciál. Ať už je to Laďa Krejčí nebo kluci, kteří jsou v juniorce a dorostu. Jsou hodně šikovní a bude záležet jen na nich. Musí se s nimi pracovat, liga je něco jiného než dorostenecká soutěž. Ale když sleduju Ladíka nebo Tondu Růska, tak vidím obrovský potenciál. Pokud budou pracovat jako doposud, dotáhnou to daleko, o to bych neměl strach.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Více o přestupu Pavla Zavadila

 

Aktuality

18.7.2017

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme, že oficiální Fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 20. července z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

1.7.2017

V generálce s Kayserisporem

V generálce na ligu se Zbrojovka utká v pátek 21. července s tureckým Kayserisporem. Čas výkopu bude upřesněn.

26.6.2017

Zbrojováci v repre

Trio Zbrojováků Adam Stejskal, Enrico Canales a Antonín Svoboda zamíří s reprezentací U16 na mezinárodní turnaj v čínském Weinanu (8. až 20. července). Národní tým se postupně utká s domácím celkem, Uzbekistánem a Japonskem.

23.6.2017

Příprava s Baníkem zrušena

Přípravné utkání s Baníkem Ostrava (plánovaný termín 12. července) se po dohodě klubů ruší. Na vině je středeční los nejvyšší soutěže, který proti sobě svedl oba soupeře již v prvním kole. O náhradní variantě se jedná.

20.6.2017

Růsek jede na EURO

Antonín Růsek figuruje v konečné nominaci Česká fotbalová reprezentace U19 pro nadcházející evropský šampionát v Gruzii! Národní tým se během turnaje utká se Švédskem (2. 7.), Portugalskem (5. 7.) a domácí Gruzií (8. 7.). Mezi náhradníky pak je Dominik Janošek.

31.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Miroslav Kamenský, Šimon Žalud a Vojta Šmíd byli nominováni do reprezentace U16 pro dva přípravné zápasy s Běloruskem (6. a 8. června). Mezi náhradníky je Kvido Formánek.

28.5.2017

Zavadil Osobností ligy

Pavel Zavadil byl na závěrečném galavečeru nejvyšší soutěže zvolen Osobností ligy. Více na webu soutěže.

25.5.2017

Jakub Šural v repre

Zbrojovák Jakub Šural byl nominován do reprezentace U20 pro utkání s Kyprem (1. června na Strahově). Zároveň je Kuba spolu s Lukášem Vraštilem mezi náhradníky reprezentace U21. Marek Vintr pak je náhradníkem reprezentační "dvacítky".

23.5.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl nominován do reprezentace U19 pro turnaj v Toulonu. Na tým čekají zápasy se Skotskem (31. května), Indonésií (3. června) a Brazílií (6. června). Mezi náhradníky figuruje Dominik Janošek.

12.5.2017

Růsek v repre

Zbrojovák Antonín Růsek byl povolán do reprezentace U18 pro dvojici přípravných utkání v Srbsku (16. a 18. května). Mezi náhradníky figuruje Jakub Březina. Další nominovaný hráč Ladislav Krejčí tentokrát na sraz neodcestuje a zůstane k dispozici prvnímu mužstvu Zbrojovky.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz