sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

Na Duklu! Zbrojovku čeká v předehrávce 26. kola bitva na Julisce

Na Duklu! Zbrojovku čeká v předehrávce 26. kola bitva na Julisce

B r n o - Když se řekne Dukla, nejen fanoušci vojenské historie si představí tuhé podzimní boje v deštěm zmáčených horách. Teď v pátek budou kulisy trochu jiné, nad Prahou by mělo mít vládu slunné jaro. I tak ale na Zbrojovku čeká pořádně ostrý boj. Boj o body, které znamenají naději!

26.4.2018 | Martin Lísal

 

Zbrojovka totiž ztrácí z poslední pozice pět bodů na záchranu, do konce soutěže zbývá ještě pět zápasů. A ani Dukla ještě není zdaleka zachráněna. V páteční předehrávce s výkopem v 18 hodin tak půjde opravdu o hodně.

Zápasy s Duklou se v novodobé historii liší jako den a noc. Domácí prohra 0:1 gólem z penalty, rok poté výhra na Julisce 2:1 a v odvetě střelecký koncert v podobě výsledku 3:0. V minulé sezoně diváci na Julisce viděli přestřelku s výsledkem 4:2 pro Duklu, od té doby ale kanonýři mlčí. Na Srbské se dvakrát po sobě urodila remíza 0:0, přičemž tu poslední mají diváci v živé paměti. Zbrojovka zahodila spoustu šancí, na výhru ale nedosáhla.

Do pátečního zápasu nevstoupí oba celky v ideálním rozpoložení. Zbrojovka je poslední, Dukla třináctá, má o šest bodů víc. "V podobných zápasech se trochu stírají rozdíly mezi týmy, hráči nedokáží předvést maximum. A tím nemyslím bojovnost, ale herní kvalitu. My bychom potřebovali, aby hráči řešili herní situace ve větším klidu, ale to je samozřejmě těžké," potvrdil kouč Zbrojovky Pivarník, že podobné zápasy bývají hodně o "hlavě".

Sám trenér necestuje do neznámého prostředí, na Julisce čtyři roky působil. "Za tu dobu se toho moc nezměnilo, zůstává tribuna, hřiště i hotel International, kam tým chodil na kafe. V klubu je pořád sekretářem pan Jícha, před zápasem se pozdravíme, ale není to jen on. Na stadionu se pravidelně potkávají bývalí hráči," vzpomíná.

V pátek ale na nostalgii nebude moc prostor. Chystá se totiž - jak již zaznělo - tuhý boj o naději. "Je to tak, v tomhle je utkání nesmírně důležité. Může nás udržet ve hře o záchranu. V naší situaci už je jedno, proti komu nastoupíme. Nestojíme proti soupeři kalibru Sparty, Slavie nebo Plzně, z tohoto důvodu je to pro nás trochu lepší. O důležitosti utkání víme, teď to musíme zvládnout na ploše."

Zbrojovácká výprava odcestuje k utkání již dnes. "V sobotu by to asi nebylo nezbytně nutné, ale hrajeme v pátek a není možné cokoliv riskovat. Proto vyrážíme s jednodenním předstihem," prozradil na závěr Pivarník, který pro utkání nemůže počítat s vykartovaným Melichárkem a zraněným Ziklem. Plně připraven není ani Jakub Šural, který už ale po zranění trénuje s týmem.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz