sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Lutonský před Slováckem: Trenér se nás snaží pozitivně namotivovat

Lutonský před Slováckem: Trenér se nás snaží pozitivně namotivovat

B r n o - Milan Lutonský je aktuálně služebně nejstarším Zbrojovákem, v letošní sezoně navíc i nejvytíženějším - nikdo nemá na kontě více odehraných minut. Nyní se spolu s týmem chystá na důležité utkání proti Slovácku.

13.10.2017 | Martin Lísal

 

Od roku 2012, kdy se Zbrojovka navrátila mezi fotbalovou elitu, usedlo na lavičku šest trenérů. Všechny je kromě Milana zažil už jen Michal Škoda. "Každý trenér má tréninky trošku jiné, klade důraz na něco jiného. V těch prvních trénincích je teď samozřejmě dost taktiky, abychom si vštípili trenérův herní styl, věděli, kde se na hřišti pohybovat a co od sebe čekat. Jsme v půlce podzimu, nemáme před sebou dva měsíce přípravy, takže té taktiky je logicky víc," vysvětluje Lutonský.

Zvládnout se tento dril dle Lutonského slov ale dá bez problémů. "Je to v rozumných dávkách, trenér nás nemůže zahltit vším, co by chtěl. My se musíme snažit to plnit už teď v sobotu a věřím, že to povede k úspěchu," hlásí stálice levé strany brněnské sestavy. A snaží se zároveň nestresovat se pohledem na tabulku. "Za tu dobu, co su tady, už jsem obdobné situace zažil. Je to důležitý zápas, chceme a musíme naplno bodovat, abychom se v tabulce posunuli výš. Všichni se na to soustředíme a nemyslím si, že by si někdo připouštěl stres."

Ostatně i dle samotného trenéra je správné nastavení hlav hráčů klíčové. S tím Lutonský bezvýhradně souhlasí. "Trenér se nás snaží na tréninku pozitivně namotivovat. Všichni víme, v jaké jsme situaci, ale asi by ničemu nepomohlo, kdybychom na sebe na hřišti nadávali. Je to kolektivní sport a my se musíme prezentovat jako jeden tým, pozitivně motivovaný na důležitý zápas," opakuje. "Třeba se pletu, ale myslím si, že přehnaně negativní atmosféra by situaci jen zhoršila. Bude se to samozřejmě odvíjet od toho, jak budeme pracovat dál. Když to z naší strany nebude dobré, trenér nás určitě chválit nebude," doplnil čtyřiadvacetiletý brněnský odchovanec, který letos naskočil do všech zápasů a na kontě má největší minutáž.

A co čeká od samotného utkání? "Každý si je naší situace vědom a do zápasu jdeme s tím, že jej chceme a musíme zvládnout za tři body. Není pro nás prioritní to, kolik bodů má Slovácko, prioritní je, jak se budeme prezentovat my, jak k tomu přistoupíme a jaký výkon podáme. To, kolik má Slovácko bodů, nebo jestli se nám na ně daří, vůbec nepadlo," zakončil Lutonský.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz