sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Kapitán Melichárek: Na první místo dávám týmovost

Kapitán Melichárek: Na první místo dávám týmovost

B r n o - Gólman Dušan Melichárek kroutí ve Zbrojovce čtvrtou sezonu, od 5. kola vedl tým na hřiště jako kapitán. Pětkrát vychytal čisté konto, zlikvidoval dvě penalty, neinkasoval 350 minut v kuse a v klíčových chvílích zápasů pravidelně tasil jisté zákroky. Jak viděl čtyřiatřicetiletý gólman podzimní část?

6.12.2017 | Martin Lísal

 

V bráně Dušan chyběl jen vinou vyloučení v části utkání v Karviné a pak v navazujícím duelu na Slavii, kde odpykával jednozápasový trest.

Dušane, změnilo se pro tebe něco s navlečením kapitánské pásky?
Beru to jako zodpovědnost, ta je větší. Stále ale na první místo dávám týmovost. Není důležité, kdo je kapitán a na kom hra stojí, důležité je, aby fungoval právě tým. Když tomu tak je, vyletí nahoru některé individuality. Vždy je to o jedenácti hráčích, kteří musejí spolupracovat.

Gólmani s kapitánskou páskou mají ovšem nevýhodu v tom, že ne u všech situací v poli mohou zasáhnout, že?
Je to tak. Navíc bohužel v této době je pozice kapitána ovlivněna i tím, že pokud je člověk blízko rozhodčího, jde se s ním bavit a baví se slušně, tak reakcí rozhodčího je žlutá karta. To je podle mého špatně. Stalo se to v Karviné a Jablonci a myslím, že to není dobrý krok.

Zbrojovka má po podzimu patnáct bodů. Není to závratné číslo, ale s ohledem na průběh podzimu už vyznívá jinak. Jaké je tvoje hodnocení podzimní části jako celku?
Nechci to nějak přeceňovat, ale pro mě je to malý zázrak. Nebudu říkat, že su spokojený, ale po tom, co jsme se někdy po devátém kole plácali se čtyřmi body a hráli jsme způsobem, jakým jsme hráli... De facto každý si na nás věřil. A po změnách, které proběhly, už k nám soupeři zase nejezdí rádi.

Co očekáváš od jarní části?
Hlavní věcí, kterou si pro jaro musíme uvědomit, je fakt, že stále hrajeme o záchranu. Máme patnáct bodů a tím pádem výhodu proti týmům, které jsou pod námi, ale pořád to je a bude boj. Podle toho se musíme chovat a hrát, bodovat doma a hlavně začít vozit body i ze hřišť soupeřů.

Kterého podzimního zápasu si nejvíce ceníš?
Vážím si všech zápasů, ve kterých jsme dokázali bodovat. Možná se tomu bude někdo divit, ale patří sem i zápas se Zlínem. Celý týden jsme trénovali nekompletní, stála proti nám velká kvalita. Doufám, že i když jsme závěr dohrávali ve výhodě a hráli jsme doma, bude mít tenhle bod ve finále svou cenu.

Už zaznělo, že tým stavíš nad individualitu, přesto tě musí těšit i fakt, že v závěru podzimu Zbrojovka neinkasovala gól 350 minut.
Pochopitelně to potěší. Před rokem jsme měli ještě delší sérii, kterou v lize nikdo nepřekonal, nějakým způsobem to vnímám. Na té letošní sérii mě těší to, že znamenala body. Kromě Jablonce nás ty čisté minuty dovedly k důležitým výhrám, což byl oproti loňsku, kdy jsme brali jen remízy, velký rozdíl.

Před utkáním se Zlínem se na hřišti objevil i Josef Hron, potřásli jste si rukou. Znáte se vlastně blíž?
Pepa Hron nás vedl na dvou nebo třech trénincích, kdy nemohl Dolík (Martin Doležal - pozn. red.), takže jsem měl možnost zažít ten jeho pověstný dril, o kterém vyprávějí kluci (úsměv). Jinak ho jakožto jeden ze starších hráčů vnímám jako jednu z legend celé Zbrojovky.

Nyní je před vámi dovolená, jak ji strávíš? Chystáš se třeba mimo republiku?
Na nějaký větší výlet za teplem není moc čas. Musím se trochu věnovat firmě, trochu jsem to zanedbával. Fotbal byl s rodinou na první příčce, bylo pro mě důležité, abychom podzim nějakým způsobem dotáhli. Určitě si někam vyjedeme, ale do 23. prosince máme ve firmě otevřeno, takže budu řešit hlavně tohle.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz