sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Halouska po Slavii: Nervózní jsem byl jen do prvního hvizdu

Halouska po Slavii: Nervózní jsem byl jen do prvního hvizdu

B r n o - Nervozita? Jen před zápasem, zahnal ji úvodní hvizd a následný kolotoč šancí. Gólman Pavel Halouska nakonec zvládl svůj záskok za kapitána Melichárka velmi slušně. Sice dvakrát inkasoval, ale řadou skvělých zákroků dlouho držel naděje Brňanů na bodový zisk.

3.10.2017 | Martin Lísal

 

To, že nastoupí, věděl takřka jistě od minulého víkendu, kdy byl v Karviné vyloučen gólman Dušan Melichárek. "Nervózní jsem byl prakticky celý ten týden, ale s prvním hvizdem to ze mě spadlo. Navíc mě nakopl první zákrok, byl jsem trochu v euforii. Kdyby z toho byl gól, mohlo to asi být o něčem jiném," přemítal po utkání Halouska.

Zejména v první půli doslova čaroval, dvě minuty před pauzou ale po zdánlivě nenápadném centru přišel první gól. "Velká škoda. Bylo to zblízka, bohužel jsem nezareagoval dřív a nedosáhl na to. Byl jsem hodně naštvaný, do pauzy chybělo málo a drželi jsme se docela dlouho. I pak jsme bojovali a šance pořád byla. Hráči to odjezdili, škoda jen, že jsme nedali žádnou branku. U druhého gólu jsem byl na přední tyči a už moc nešlo s tím něco dělat," bilancoval klíčové momenty duelu. A že byl v bráně na roztrhání? "Hostoval jsem v Prostějově, tam jsem si zachytal taky hodně," pousmál se.

Celkové dojmy měl po závěrečném hvizdu rozpačité. "Pocitů mám strašně moc a musím asi počkat, až se mi to v hlavě rozleží. Jsem za ten start šťastný, ale prohráli jsme. Mám každopádně dobrý pocit z toho, že jsem se do sestavy dostal a zažil atmosféru ligového zápasu, navíc tady," zmínil Halouska bouřlivé prostředí v Edenu. "Je to další krok k tomu, abych se dostal zase výš. Záleží jen na tom, jak budu pracovat."

Úplný debut to pro Pavla nebyl, ten si odbyl ve zmíněném utkání v Karviné. "Ale to byla jen chvíle. Ani jsem nevěděl, jak rychle jsem se do brány dostal, na nic nebyl čas," vzpomínal na zhruba půlhodinový úsek, během kterého si ovšem také slušně zachytal a neinkasoval.

Platby do kasy? První start, rozhovory i sestava kola

V hlučné atmosféře může být pro hráče složitější komunikace, navíc do utkání nastoupila vinou absencí nově složená obrana. "Snažil jsem se dirigovat posuny, řvaní mě udržovalo v koncentraci. Ale tím, že jsme hráli poměrně zataženě, to nebylo až tak náročné," pokračoval dvaadvacetiletý gólman.

Se svým parťákem Dušanem Melichárkem se o utkání pochopitelně zevrubně pobaví. "Na úterním tréninku se potkáme a určitě na to přijde řeč. V týdnu před zápasem mě hodně podporoval," prozradil Halouska, kterého také čeká menší finanční výdaj. "Spočítané to ještě nemám, ale něco to stát bude, navíc proběhl i pozápasový rozhovor pro televizi," sčítal s úsměvem. To ještě netušil, že pronikne i do dnešní Sestavy kola Deníku Sport, což znamená další koruny navíc.

Po návratu z Prahy čekalo na hráče jednodenní volno a dneškem začíná tréninkem nabitá reprezentační pauza. Zbrojovka se pochopitelně nenachází v ideálním rozpoložení, má čtyři body a je poslední. "Vnímáme to, není to dobré. Ale bojujeme dál. Každý víme, oč hrajeme, základ je zápasy odjezdit, když už nic jiného. Máme teď čas se s chladnou hlavou soustředit se na věci, ve kterých děláme chyby," věří v lepší zítřky Halouska.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz