sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Gól z přímáku? Kluci už mi občas dávali sežrat, kdy se konečně trefím, usmívá se Pilík

Gól z přímáku? Kluci už mi občas dávali sežrat, kdy se konečně trefím, usmívá se Pilík

L a r a - Tomáš Pilík byl v sobotu jediným střelcem Zbrojovky, když svůj přímý kop v první půli zakroutil přímo do branky Dunajské Stredy. Celkově se v přípravě trefil už počtvrté. Jak zatím devětadvacetiletý záložník hodnotí zimní přípravu?

5.2.2018 | Martin Lísal

 

Tomáši, po těch letech už jsi v Turecku jako doma, liší se v něčem tohle soustředění od jiných? Je třeba náročnější?
Tady v Antalyi jsem asi popáté, jezdívali jsme sem s Příbramí a bydleli kousek odtud. Znám to tu, je tu příjemně. Počasí a všechno okolo je fajn, nic nám nechybí. Trošku únavy tam samozřejmě je, ale na ligu to vyladíme, abychom byli připravení.

A jak se cítíš ty osobně? Hodně hraješ, dáváš góly...
Musím říct, že se v téhle přípravě cítím docela dobře. Asi až na jeden dva zápasy, kdy jsem cítil únavu. Odtrénoval jsem všechny tréninky, musím to zaklepat, ale zdraví mi drželo celou přípravu. Z tohoto pohledu můžu být spokojený. Rozhodovat se ale samozřejmě bude až v lize.

Tvé výkony hodnotí s povděkem i fanoušci. Patříš k hráčům, kteří třeba internetové diskuse pročítají?
Nemůžu říct, že bych to úplně ignoroval, protože přítelkyně si to čte a já si to pak někdy přečtu taky. Vím, že jsem to s fanoušky neměl úplně jednoduché, takže teď je to příjemnější. Ale pořád platí, že hlavní je liga. Můžu slíbit, že na hřišti udělám všechno pro to, aby mohli takové komentáře psát pořád (úsměv).

Ve středu pole trenérovi v posledních zápasech vykrystalizovala trojice s tebou, Milošem Kratochvílem a Honzou Polákem. Jak ti to sedí?
Kráťa je hráč s dobrým fyzickým fondem, Honza má obrovské zkušenosti. Osobně mi post desítky svědčí asi nejvíc, za poslední roky jsem tam odehrál skoro všechno a dal dost gólů. Ve výsledku ale vždycky záleží na trenérovi, jak to poskládá.

A co Bazeljuk na hrotu? Je na něm vidět, že v noze to má, takže to asi bude hlavně o zvyku a sehrání se?
Není to jen o něm, nových kluků je tu víc a je nutné to co nejdříve skloubit, aby vše fungovalo bezchybně. Vím, že Bazy měl po příchodu nějaké manko, které dohání, přidává si. Doufám, že se do toho dostane co nejdřív a bude platný.

Jak ty osobně na hřišti s cizinci komunikuješ?
Někteří z kluků se učí česky dobře a rychle. Já nějaké základy angličtiny mám, takže to zvládnu. A jsou tu kluci, kteří anglicky mluví výborně, s tím není problém.

V sobotním utkání se ti povedlo vstřelit gól z přímého kopu. Patříš k hráčům, kteří tuhle disciplínu speciálně trénují?
Nedá se říct, že bych to vyloženě trénoval. Nějaký den si to zkusím, ale většinou bez zdi. Kluky bych asi nepřemluvil, aby si mi do zdi stoupli (smích). Panáky na tréninku taky vždycky nemáme. Zkouším si tedy střely, ale bez zdi to není ono. Nikdy jsem ale přímáky vyloženě netrénoval. Jsem rád, že se mi to povedlo trefit, protože kluci mi to už občas dávali sežrat (smích). Že v Příbrami jsem to tam sázel a tady ne. Vždycky jsem to měl tak, že v nějakém období se mi začalo dařit a pak tam padal jeden za druhým, takže doufám, že jedno takové období právě přišlo (smích).

V první půli jste zahrávali dva kopy z podobné pozice. Jeden Bazeljuk, druhý ty. Je tohle určené už před zápasem, nebo to vychází z konkrétní domluvy?
Určených nás je víc, před zápasem jsme byli psaní já, Bazy a Kráťa. Na ten první trestňák jsme šli dva a trenér zavolal, ať to zkusí Bazy. Navíc to bylo lepší pro leváka. Ten druhý jsem vzal na sebe, sice to zase bylo spíš na leváka, ale já to z téhle pozice občas zkouším taky a podařilo se.

Pokoj obýváš i tentokrát s Dušanem Melichárkem, jak jste se vy dva dali dohromady?
Už v létě jsme spolu byli, odešel mu Zavoš a já tu byl nový, tak jsme si padli do oka (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz