sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

ROZHOVOR: Trenér Pivarník na startu přípravy

ROZHOVOR: Trenér Pivarník na startu přípravy

B r n o - Dovolená skončila, Zbrojováci se včera oblékli do tréninkového a zahájili letní přípravu. Jsou v tomto ohledu první ze všech tuzemských profesionálních klubů, což pochopitelně vyvolalo i zájem novinářů.

12.6.2018 | Martin Lísal

 

"Asi jsem udělal chybu, že jsem neobvolal ostatní mužstva, kdy začínají, a nesledoval noviny," usmíval se kouč Pivarník při otázce na to, proč Zbrojovka začíná přípravu takto časně. Pak už zvážněl: "Na přípravu samozřejmě může být pět týdnů, ale šest je ideálních. Hráče čeká dlouhé volno v zimě, druhá liga se v prosinci nehraje a na jaře začíná později. Na jaře jsme navíc hráli čtrnáct zápasů, což není tak velká vytíženost. Máme trošičku víc času se nastartovat a zkonsolidovat. Všichni víme, že musí dojít k nějakým zásahům, a to můžeme dělat v průběhu přípravy," vysvětloval.

První změny už začaly. V kabině se nově hlásili tři dorostenci, dva navrátilci z hostování - a chyběl naopak kvartet hráčů, kteří už ve Zbrojovce pokračovat nebudou. "U Kijanskase jsme věděli, že se prodlužovat nebude. U Bazeljuka to záleželo na tom, jak nás přesvědčí, a nebylo to takové, jak bychom očekávali. Tohle nás nebolí. A pak tu jsou dva hráči, které jsme tím, že došlo k sestupu, nebyli schopní udržet. To je určitý zásah, Kratochvíl a Acosta patřili do základu."

Ani současná skladba kádru není pochopitelně definitivní. "Bude docházet k zásahům. Vydali jsme se dvěma cestami - tou první je pokračování v práci s mládeží. Víme, že dorost hrál na špici, a chceme postupně zabudovat do kádru další hráče. Jsou to šikovní kluci, kteří to mají před sebou; chceme je rozvíjet a postupně uvidíme, kteří z nich se dokáží prosadit do základu. A pak je tu druhá cesta - víme, že kádr je potřeba doplnit, a to zejména v ofenzivě. Mladí hráči zatím nejsou tahouni a nemůže jich hrát jedenáct vedle sebe, potřebujeme vytvořit osu týmu ze zkušených hráčů, co by dokázali mladé táhnout. Ideálně by se jednalo o pět hráčů, minimum jsou tři. Uvidíme, jak se nám to podaří," pokračoval Pivarník.

Dle jeho slov defenziva týmu tak významné zásahy nepotřebuje. "Obrana zůstává pohromadě. De facto se nám vrací Šural. Dlouho nehrál a není to jednoduché, sám jsem zažil, že hráč po tak dlouhé pauze potřebuje určitou dobu, ale věřím, že Kuba to zvládne, povahově na to má. Vrátil se nám Gáč, dál je to tedy otázka maximálně jednoho stopera nebo obránce. Spíš bych se ale koncentroval na hru dopředu, s tou obranou jsme schopní pokračovat dál."

Dovolená? Fotbal jsme řešili každý den

Nejistá je zatím budoucnost odchovance a někdejšího reprezentanta Honzy Poláka. "Smlouva mu končí, zdravotně bohužel není v pořádku a je to otázka možná až měsíce. Tím pádem je to zatím otevřené a uvidíme, jak se to vyvine," komentoval to trenér.

Ten přítomným novinářům vzápětí prozradil něco málo ke svému rozhodování, zda pokračovat ve Zbrojovce. "Měl jsem dvě ligové nabídky z Česka, něco ze zahraničí. V průběhu jara jsem ale dal určitý příslib panu Bartoňkovi, líbila se mi vize, ve které chceme pokračovat, a v neposlední řadě jsem si Brno oblíbil. Na konci jsem se tedy rozhodl takhle. Souvisí to i s ambicemi, ty pochopitelně máme. Uvědomujeme si ale, že druhá liga je těžká soutěž. Kádr máme, musíme jej ale rozšířit, zkvalitnit do ofenzivy a trošičku změnit v charakteru. V ofenzivě se rozhoduje a to nás stálo ligu," připomněl Pivarník tristní střeleckou bilanci Zbrojovky na jaře.

Sám kouč po skončení sezony odjel na krátkou dovolenou, od fotbalu se ale pochopitelně neodstřihl. "To nešlo. Jednalo se hlavně o změnu prostředí, kdy se člověk věnuje rodině souvisle. Nebylo to ale tak, že bych vypnul telefon a nechtěl nikoho slyšet, telefonicky jsme fotbal řešili opravdu každý den," netajil.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz