sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

Děkuji všem, moc si to užívám, rozplýval se během rozlučkového zápasu Luboš Kalouda

Děkuji všem, moc si to užívám, rozplýval se během rozlučkového zápasu Luboš Kalouda

Luboš Kalouda během své kariéry působil na zajímavých fotbalových adresách, v nejvyšší soutěži v Česku odehrál 105 zápasů a vstřelil 16 gólů. Další starty už jednatřicetiletý rodák z Šaratic na Brněnsku nepřidá. V sobotu se totiž symbolicky loučil se svojí kariérou přátelským utkáním na Srbské.

4.6.2018 | Jakub Sabol. FOTO: Vlastimil Homola

 

„Přesně takhle jsem to chtěl. Moje kariéra začala ve zbrojováckém dresu v číslem 19 a s tímto číslem se ve zbrojováckém dresu loučím,“ povídal dojatě.

Akci si z větší části uspořádal sám. „Přátelé, smekám před Lubošem, jak to všechno zorganizoval. Sice jsem mu trošku pomáhal, ale zaslouží uznání, že do toho šel,“ vysekl poklonu svému parťákovi Petr Švancara. Na utkání, ve kterém se Kaloudova jedenáctka složená především z vicemistrů světa z Kanady postavila proti výběru Zbrojovky.

A na obě lavičky skutečně usedla velká fotbalová jména. „Pozval jsem všechny své kamarády a blízké, se kterými jsem během své kariéry potkal, abych si s nimi zahrál. Když probíhalo představování, tak jsem si říkal, že to je neuvěřitelné, jací hráči tady jsou,“ kroutil hlavou. Aby ne, na straně Zbrojovky vyběhli na trávník například Jan Trousil, Petr Křivánek, Jan Maroši, Richard Dostálek, Patrik Siegl, Jakub Brabec, Pavel Zavadil, Marcel Cupák či Zdeněk Valnoha. Poločas odchytal také současný gólman Zbrojovky Dušan Melichárek, jen v civilu byl Jan Polák. Kaloudova jedenáctka se mohla pochlubit kromě stříbrné "dvacítky" z roku 2007 také Vladimírem Daridou, Zdeňkem Grygerou, Tomášem Ujfalušim nebo Tomášem Necidem.

Dost možná největší osobností byl současný hráč Swansea Bony Wilfried. Bývalá hvězda Manchesteru City navlékla kopačky po čtyřech měsících. „Jsem šťastný, že přijel. Mohl už být doma v Africe a odpočívat, protože se zotavuje z vážného zranění. Od našeho společného působení ve Spartě si pořád voláme. Ten kluk začínal na ubytovně, nikoho neznal, tak jsem se snažil mu pomoct, protože byl velmi pracovitý a ukázal, že i z naší ligy se dá dostat do velkého fotbalového světa,“ líčil Kalouda.

„Luboš je skvělý člověk, když za mnou přijel a požádal mě o návštěvu, okamžitě jsem chtěl přijet. Je mi ctí být na rozlučce tak dobrého kamaráda,“ potvrdil plynulou češtinou útočník z Pobřeží Slonoviny.

Fandové si v nabitém sobotním programu připomněli i nejvýznamnější milník brněnské fotbalové historie – zisk jediného mistrovského titulu Zbrojovky v roce 1978. Před utkáním byla oceňena část týmu, který tehdy trofej vybojoval a vzpomnělo se i na zesnulého Josefa Pešiceho. „Tou akcí jsem chtěl, aby si lidé vzpomněli na tento úspěch, i když už to je dávno,“ usmíval se Kalouda.

Zápasu přihlížely necelé tři tisícovky diváků. Spousta z nich byly děti, pro které Kalouda uspořádal dopolední turnaj přípravek, ale i dětskou fanzónu. Duel vyhrál tým Zbrojovky, v jejimž dresu v druhé půli naskočil Kalouda. Hráči těšně před závěrečným hvizdem vytvořili brněnskému odchovanci uličku a spolu s publikem jej hlasitě vytleskali. Výsledek 9:7 pochopitelně nebyl podstatný.

„Díky každému, kdo přišel. Moc jsem si to užil. Brno mám strašně rád. Všichni zbrojováci, kteří tady jsme si teď přejeme jediné – aby se Zbrojovka okamžitě vrátila do ligy, protože tam patří a my všichni to tak cítíme,“ sympaticky zakončil velký příznivec italského Juventusu.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz