sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

VIDEO: Trenér Pivarník hodnotí utkání s Mladou Boleslaví

VIDEO: Trenér Pivarník hodnotí utkání s Mladou Boleslaví

B r n o - Začátek jako ze zlého snu, zbytek poločasu nebyl o moc lepší - a za stavu 0:3 už musela Zbrojovka proti Mladé Boleslavi vyhlížet fotbalový obrat z kategorie jen zřídka vídaných. Ten nepřišel - výsledkem tak byla první domácí prohra pod koučem Pivarníkem. V čem viděl trenér příčiny porážky?

10.3.2018 | Martin Lísal

 

Na pozápasové tiskovce hovořil Pivarník vyrovnaným hlasem, pro ostřejší kritiku ovšem pochopitelně nešel daleko. "Hlavně první poločas jsme odehráli velmi špatně. V úvodu šel soupeř lacině do vedení a to mělo vliv na naši psychiku. Po druhém gólu jsme se tomu poddali, ztratili jistotu a začali hrát v ofenzivě i defenzivě to, co netrénujeme. Bez soubojů, bez dostupování, alibi. Nedokázali jsme plnit to, co máme, navíc jsme museli sáhnout k vynucenému střídání. O půli jsme mohli střídat klidně pět hráčů, nicméně bez toho, abychom všichni šlapali jako jeden tým, nejsme schopní zvládnout nikoho," bilancoval průběh hrozivé první půle.

Do hry šel po pauze Škoda, Zbrojovka byla nebezpečnější, s výsledkem už ale nedokázala udělat nic. "Něco jsme si řekli a herně se zvedli. Vzadu už k problémům nedocházelo, ale stejně jsme hráli dobře maximálně po šestnáctku. Po stranách jsme dobře kombinovali, ale nepřišel kvalitní centr, míče byly buď polovysoké nebo do náručí gólmana. Pár šancí jsme bohužel nevyužili. Hlavním a jediným pozitivem byli diváci, kteří neupadali, povzbuzovali nás po celý zápas. Nad tím by se mužstvo mělo zamyslet a v pondělí se k tomu ještě vrátíme, také hráči nesměji upadat a musí se snažit pokračovat dál, zápas odjezdit," dokončil Pivarník hodnocení.

Pak už přišel prostor na dotazy, ten první směřoval k nucenému zásahu do obranné čtveřice. "Problém to asi byl, jak vidno. Člověk do toho nerad sahá, obrana byla stabilizovaná a šlapala, ale měli bychom to zvládnout. Určitý zásah to byl, Tadas Kijanskas byl u prvního gólu, ale nemělo by to mít takový vliv. Nebyla to samozřejmě jen věc obrany, třeba středová trojice také prohrávala souboje, nebyli jsme v tom prostoru schopní s míčem nic udělat," vadilo trenérovi, který vysvětloval také brzké střídání Jana Poláka. "Už na Spartě měl určité problémy se svalem, tam to zvládl odehrát. V týdnu si to hlídal, před zápasem to ale cítil a bohužel to pak už nešlo, museli jsme střídat."

To pak samozřejmě trochu ovlivnilo další potenciální změny sestavy. "Nemohli jsme do toho moc zasahovat, v takové situaci nemá smysl střídat třeba stopera, protože už kalkulujete, co bude v dalším průběhu utkání. Zbylo by nám jedno střídání a nevěděli jsme třeba, jak na tom bude v 60. minutě Bazy, který hrál první zápas od začátku," odtajnil Pivarník něco z toho, co museli trenéři během utkání řešit.

Konstantin Bazeljuk nakonec zvládl celé utkání. "Měl tam dobré věci. Trochu vázla komunikace při zakládání útoků, ale to byla i věc zbytku týmu, kdy jsme alibisticky místo hry dopředu vraceli míče stoperům. Přitom myslím, že jsme měli i mezi řadami hodně prostoru, nebyli jsme tak atakovaní, abychom si nedali v klidu míč. Zkrátka jsme znejistěli a hráči začali hrát zpátky, z toho se musíme oklepat."

Pivarník nyní - stejně jako všichni Zbrojováci - věří, že dnešní zápas byl jen ojedinělým "úletem" a nebude se opakovat. "Každý zápas je jiný, deset jsme jich předtím dokázali odehrát kvalitněji a doufám, že se odrazíme a budeme zase dál poctivě pracovat. A že další výkon bude lepší. Rozdíly v tabulce jsou těsné, každé kolo se to mění. Náš soupeř měl za sebou sérii porážek, my jej měli znejistit a ne ho zvednout. Přitom i to jsme na předzápasové přípravě zdůrazňovali," mrzelo kouče.

Celkově tak není divu, že převažujícím pocitem ve zbrojovácké kabině bylo zklamání. "Člověk sám hrával fotbal a ví, že rychlý gól nebo dva mají vliv na psychiku. Ale většinou to z vás spadne a hrajete dál, snažíte se bez zábran podat kvalitní výkon. To jsem v prvním poločase neviděl. Druhý byl lepší, ale to už soupeř samozřejmě vedl," zakončil Pivarník tiskovou konferenci.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz