sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Trenér Pivarník před utkáním s Mladou Boleslaví

Trenér Pivarník před utkáním s Mladou Boleslaví

B r n o - Fotbalová liga už je v plném proudu, hráči Zbrojovky vyhlížejí již čtvrtý jarní zápas. Na Srbskou zavítá v sobotu Mladá Boleslav, hraje se od 15 hodin. O nadcházející bitvě jsme dnes krátce hovořili s trenérem Pivarníkem.

8.3.2018 | Martin Lísal

 

Středočeši nezažívají dobrou sezonu. Nevedlo se jim v Evropské lize a nic nenasvědčuje ani tomu, že by měli v létě dostat šanci na reparát. Od pohárových pozic je totiž dělí nčekaná bodová propast. Mladá Boleslav je v tabulce čtrnáctá, i proto sáhlo vedení k odvolání trenéra Uhrina. "Je to zrádný zápas. Soupeř je v tabulce pod námi, ale má velkou kvalitu v kádru. My do toho nicméně jdeme v lepším rozpoložení a doufám, že to dokážeme zvládnout," řekl na předzápasovém setkání s novináři kouč Pivarník.

Zatímco v předchozích zápasech Brňané čelili celkům z horní poloviny tabulky, nyní je čeká klasický zápas o šest bodů. "Z prvních zápasů jsme vytěžili čtyři body, sami teď víme, že doma si nemůžeme dovolit ztrácet. Už na podzim jsme ukázali, že se nenecháme svázat vedlejšími vlivy. Pod tlakem jsme neustále a ještě nějakou chvíli budeme. Zatím se s tím dokážeme vyrovnávat a snad to tak bude pokračovat dál."

Pivarník také věří, že předcházející výkony by mohly nalákat na Srbskou početnou kulisu. "Diváci nám hodně pomohli už se Sigmou a při obou zápasech venku. Doufám tedy, že dojdou a bude je slyšet po celý zápas," pozval fanoušky a zmínil také nadějnou předpověď počasí.

Co se týče kádru, nemůže Pivarník s nejvyšší pravděpodobností počítat s vykartovaným Kryštůfkem. A co další posty? "Bazeljuk na Spartě ukázal potenciál. Je jiné nastoupit od začátku proti čerstvým soupeřům. Uvidíme, jak se rozhodneme po dvou trénincích. Odpoledne se dozvíme finální verdikt ohledně Lukáše Kryštůfka, jsme připraveni jej nahradit," pokračoval kouč.

Prozradil také, jak nahlíží na situaci v tabulce. Týmy z dolních pater vesměs střádají body po hrstech, takže ani skalp Sigmy a bod ze Sparty nezaručil Zbrojovce výraznější odstup od sestupových pozic. "Nás to ale neznervózňuje. Myslíme stále na to, kolik musíme získat bodů, začneme u sebe a sami si to musíme uhrát. Ostatní by nám to mohli ulehčit, což se neděje, ale to k tomu patří," pousmál se. "My si musíme hlídat to své - výsledky, hru, a také to, abychom se neustále zlepšovali."

Poslední dotaz přítomných novinářů pak směřoval na spekulace, podle kterých byl Roman Pivarník jedním z adeptů na uvolněné místo ve Spartě. "Nemá smysl to nějak rozebírat, je to vyřešené. Z mého pohledu je to jasné, nemůžete odejít ve 20. kole v situaci, kdy jde týmu o život," zakončil zkušený kouč.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz