sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Pivarník po Spartě: Chtěli jsme vyhrát, remízu ale bereme

Pivarník po Spartě: Chtěli jsme vyhrát, remízu ale bereme

P r a h a - Odvážný herní projev, statečný boj v oslabení - a k tomu konečně po letech bodový zisk na Spartě. Zbrojovka remizovala v dohrávce 19. kola na Letné 1:1 a napsala tak nejlepší možnou pozvánku na domácí duel s Mladou Boleslaví. Jak viděl utkání trenér Pivarník?

4.3.2018 | Martin Lísal. FOTO: sparta.cz

 

Hostující lodivod neučinil v základní sestavě oproti minulému víkendu ani jednu změnu. Pouze mezi náhradníky došlo k drobné obměně - na lavičku usedli Bazeljuk a Sedlák. A oba pak v roli střídajících hráčů v samém závěru málem promluvili do osudu utkání. "Stále platí, že jsme po příchodu do Brna nastolili nějakou cestu. Za prvé se zachránit, k čemuž potřebujeme získávat body. A za druhé zabudovat odchovance. Nastupujeme pravidelně se dvěma dorostenci v základní sestavě a není to znát, kluci jsou plnohodnotní členové kádru," zahájil Pivarník obšírné hodnocení zápasu na tiskové konferenci.

Poté už přešel k samotnému průběhu duelu. "Výkon mužstva byl aktivní, dokázali jsme velmi dobře vykrývat prostory a přecházet do protiútoků. Hned v úvodu jsme měli čistou šanci, kdy Acosta prošel do zakončení přes celé hřiště. Bohužel to gólem neskončilo. Soupeř měl lepší držení balonu, ale nás zajímá držení míče tam, kde je nebezpečné. Někdy necháme soupeře, ať si na svojí půlce hraje s balonem, pro nás je důležité, co se hraje mezi našimi lajnami. Tam jsme byli aktivní a dokázali jsme jít do vedení," popisoval.

Po hodině hry ovšem přišly dva tvrdé direkty - vyrovnávací gól a poté vyloučení Lukáše Kryštůfka. "Jeden z klíčových momentů, pro mne hodně přísné vyloučení. Já viděl faul na našeho hráče, který následně zahrál rukou. I v oslabení jsme dokázali hrát aktivně, skoro až moc, útočili jsme ve velkém počtu hráčů. Přišla další šance, kdy šel Sedlák sám na bránu, tu jsme bohužel neproměnili. Na konci musíme být s bodem spokojení, je pro nás plusový. My musíme sbírat body doma i venku, proto jsme rádi, že se nám na Spartě podařilo bodovat. Doufám, že nás to posune zase dál," přeje si Pivarník.

Právě odvaha, s jakou se Brňané snažili ztéci obranu soupeře i v oslabení, imponovala nejen brněnským fanouškům. "My chceme zápasy vyhrávat a je jedno, jaký je soupeř. Ke Spartě pochopitelně musíme mít velký respekt, ale ne strach. Možná jsme na konci nehráli ideálně takticky, vzadu zůstávali Honza Polák a Petr Pavlík jeden na jednoho bez zabezpečení. To v oslabení, venku a za stavu 1:1 není úplně obvyklé. Ale hráči sami cítili, že jsme schopní tady uspět, chtěli tedy hrát na výhru. Remízu ale nakonec bereme," usmál se na závěr konference Pivarník.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz