sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Trenér Pivarník před utkáním na Spartě

Trenér Pivarník před utkáním na Spartě

B r n o - Fotbalisty Zbrojovky čeká v úvodu jara další náročný test. V neděli 4. března se představí v tradičně atraktivní konfrontaci na hřišti pražské Sparty. Duel má výkop v 18 hodin a přenášejí jej kamery O2 TV Sport.

2.3.2018 | Martin Lísal

 

Zatímco v domácím prostředí se Brňané dokáží na Spartu často vytáhnout (naposledy na podzim loňského roku při výhře 2:0), na Letné bodovali naposledy v roce 2008. Na tehdejší květnovou výhru 2:0 asi nikdo z přítomných jen tak nezapomene, od té doby nicméně následovaly samé prohry. V minulé sezoně Brňané podlehli po dramatické bitvě 2:3.

Co se týče aktuální formy, oba soupeři ji mají podobnou - z pěti zápasů tři výhry, remíza a jedna prohra venku. Sparťané na jaře dokázali nejprve zdolat Liberec, poté remizovali na Slovácku. Zbrojovka podlehla v Ďolíčku a porazila doma olomouckou Sigmu.

Často skloňovaným termínem posledních dní pak je mráz. Ten nenarušuje pochopitelně jen samotné zápasy, ale i přípravu na ně. Své o tom ví kouč Zbrojovky Pivarník. "Hlavně taktická příprava musí být uzpůsobena, protože jsou při ní větší prodlevy, hráči stojí a zima na ploše je přitom obrovská. V nejbližších dnech už by to mělo být lepší, tak uvidíme. Podmínky jsou nicméně v tomto pro všechny stejné," řekl kouč, který má k dispozici všechny hráče kromě dlouhodobých marodů. "Od minulého týdne s námi trénuje Bazeljuk, relativně jsou všichni zdraví. Nechci ale předbíhat, ještě nás čeká sobotní trénink a v tomto počasí se může přihodit leccos."

A co očekává Pivarník od samotného utkání? "Sparta je v poslední době trošku méně čitelná, dochází ke změnám hráčů a nějaké změny proběhnou asi i teď. Frýdek má čtyři žluté, s jinými hráči třeba nebyli spokojeni. Jisté je, že Sparta je doma silnější než venku, dokáže z domácího prostředí těžit, je aktivnější. My do zápasu jdeme s tím, že chceme být také aktivní, soupeři to maximálně ztížit. Zápas ukáže, na co máme. Máme za sebou těžké duely v přípravě i na startu ligy, dokázali jsme hrát jako tým a věříme, že na to dokážeme navázat," pokračoval trenér Zbrojovky.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz