sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Růsek po premiéře v základní sestavě: Na soupeře jsme se dobře připravili

Růsek po premiéře v základní sestavě: Na soupeře jsme se dobře připravili

B r n o - Nejprve dva góly v juniorce a výhra v Jihlavě. Následně pak ocenění pro nejlepšího hráče kola - a hlavně premiéra v základní sestavě Zbrojovky. Takový byl týden osmnáctiletého útočníka Antonína Růska.

27.2.2018 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

 

Růsek v minulé sezoně naskočil jako střídající hráč do tří zápasů, podzim strávil na hostování ve Znojmě. Čtvrtou čárku do kolonky odehraných ligových mačů tedy přidal v sobotu proti Sigmě. A hned z toho byla výhra! Tonda odbojoval skoro celý zápas a svedl nespočet soubojů se stopery Jemelkou a Radakovičem; vstřelil i gól, který bohužel pro ofsajd nebyl uznán.

Tondo, jaká byla z tvého pohledu premiéra v základní sestavě?
Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Olomouc hraje letos hezký a dobrý fotbal, jsou silní na míči a v zápase to ukázali. My se na to ale dobře takticky připravili a hlavně v defenzivě jsme hráli dobře. Co se týče útoku, tam jsme některé věci řešili zbrkle. I já samotný, když jsem se na některé brejkové situace díval zpětně, jsem to mohl řešit lépe. V tomto ohledu se musíme ještě hodně zlepšit.

Jak náročné byly souboje se stoperskou dvojicí Sigmy, která patří k nejlépe hodnoceným v lize?
Byly hodně těžké. Hlavně s Radakovičem, který byl v tomto ohledu hodně nepříjemný.

Jak jsi na tom byl se silami?
Na konci už mi síly docela docházely, bylo to hodně náročné. Ale myslím, že jsem to v tomhle ohledu docela zvládl.

Jak bys popsal tu ofsajdovou situaci? Z tribuny to vypadalo jako hodně hraniční.
Souhlasím, bylo to hodně těsné. Ani ze záběrů, které jsem po utkání viděl, jsem to stoprocentně nedokázal poznat. Jestli byl nebo nebyl, je už teď stejně jedno (úsměv). Je to možná škoda, protože z toho mohl být můj první ligový gól, ale hlavní jsou tři body pro nás.

Říkáš si zpětně, jestli se v té situaci nedalo něco udělat jinak?
Od začátku jsem myslel na to, že když Juhy vystřelí, gólman to může vyrazit, případně tam můžu jít na teč. Možná jsem do té situace mohl jít o trošku později a nestát už před střelou na úrovni obránce.

Jak jste na hřišti vnímali podporu fanoušků?
Fanoušci byli super! Byli slyšet celý zápas, hodně nás to hnalo dopředu a nemysleli jsme na nic jiného, ani na zimu. Za to jim patří velký dík. A věřím, že si jich hodně najde cestu i na Spartu, kde budeme jejich podporu taky potřebovat.

Ještě před utkáním jsi obdržel cenu za nejlepšího hráče kola Juniorské ligy. Tušil jsi, že by něco takového mohlo přijít?
Vůbec. Abych se přiznal, úplně se mi vytratilo, že se taková cena uděluje (úsměv). Jsem ale rád. A hlavně je důležité, že ty dva góly, za které jsem cenu dostal, pomohly k výhře. Každý bod se počítá a elitní čtyřka je velkou motivací.

Jak bys svoje trefy popsal?
První jsem dal hlavou po rohovém kopu Marka Vintra, kdy se mi povedlo míč ideálně trefit. U druhého odvedl skvělou práci Ondra Pachlopník, já už to pak měl celkem jednoduché.

Pomohlo ti to třeba i s ohledem na sebevědomí při tréninku s áčkem? Přece jen se ti v zimě podařilo dát góly v přípravě áčka, reprezentaci, teď i v Juniorské lize...
Rozhodně, každý gól je v tomhle dobrý. Jsem útočník a měl bych je dávat. Stejně tak jsem rád i za každý zápas, protože je důležité, abych neseděl na lavičce, ale nabíral herní praxi. I na tréninku na střelbě hodně pracujeme, trenér se nám s Martinem (Ziklem – pozn. red.) věnuje individuálně, v tomhle je to dobré.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz