neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

Pivarník po Borisovu: Každý takový zápas hráčům hodně dá

Pivarník po Borisovu: Každý takový zápas hráčům hodně dá

L a r a - Dnešní utkání s Borisovem bylo pro Zbrojováky velkou školou. Narazili na Evropou ostřílené mužstvo - a dle kouče Pivarníka obstáli. Zkušeného trenéra mrzely zejména nevynucené ztráty míčů, po jedné z nich padl jediný gól utkání.

6.2.2018 | Martin Lísal

 

To se stalo ve 33. minutě, chvilku předtím měl soupeř ještě jednu možnost - jinak si ale nebezpečné příležitosti nevypracoval. "Zápasu by víc slušela remíza 1:1 nebo 0:0. Bylo to pro nás každopádně velkou školou, každý takový zápas hráčům hodně dá, posune je dál. Borisov hraje pravidelně Ligu mistrů, Evropskou ligu, objektivně je takový soupeř daleko před námi. Hráči pak vidí velký fotbal přímo na hřišti, i to je výhoda soustředění," řekl po utkání Pivarník.

Borisov nasadil do utkání kromě několika testovaných hráčů vesměs plejery, kteří na podzim naskakovali do zápasů Ligy mistrů a Evropské ligy. "I proti jejich bloku jsme si vytvořili čisté šance, měli jsme dobrou rozehrávku, vynikající hru v bloku. Největším problémem byly nevynucené ztráty míčů při hře dopředu, kdy jsme otevření. Po jedné takové jsme inkasovali, předtím zasáhl Halouska. Tohle nás trápí, jinak si proti nám soupeř šance v podstatě nevypracoval. Zachytávali jsme průnikové přihrávky, obrana pracovala solidně, do zakončení jsme Borisov nepouštěli. Obstáli jsme celkem dobře," hodnotil kouč průběh zápasu.

Zbrojovka nenastoupila v nejsilnější možné sestavě, což Pivarník také osvětlil. "Nechceme hráče přetěžovat, sám vím, že stejně neodehrajeme všech čtrnáct jarních zápasů ve stejném složení. Kratochvíl cítil achillovku, to jsme si tedy pohlídali, Pilík hrál minule delší úsek, naopak jsme chtěli vidět Růska, který byl s reprezentací, zkusili jsme Acostu jako alternativu ve středu pole. Zkrátka jsme rozložili síly. Každý zápas chceme samozřejmě vyhrát, ale ne tak, abychom tomu přizpůsobovali plán. Stejná sestava by znamenala, že budeme zítra trénovat v osmi hráčích. To si můžeme dovolit doma, ale ne tady, kde je každý den v ideálních podmínkách cenný."

Poslední utkání čeká na Brňany v pátek, soupeřem bude ruský Chabarovsk. "Podobných zápasů, jako byl ten dnešní, bychom ideálně měli sehrát čtyři až pět. Jsem rád, že i díky utkání s Austrií se nám to tuhle zimu celkem daří. Čeká nás ještě jeden těžký soupeř," uzavřel Pivarník.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz