neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

Máme tu výborné podmínky, pochvaluje si Ondřej Sukup

Máme tu výborné podmínky, pochvaluje si Ondřej Sukup

L a r a - Obránce Ondřej Sukup už se během tří týdnů stihl ve Zbrojovce zabydlet. Nyní vyměnil mrazivou domovinu dočasně za pobřeží Středozemního moře, kde jemu i spoluhráčům vrcholí příprava a boj o místo v základní sestavě. S Ondrou jsme si dnes krátce povídali o průběhu soustředění a celé zimní přípravy.

2.2.2018 | Martin Lísal

 

Devětadvacetiletý Sukup hned po svém příchodu ukázal, že s ním trenér může počítat. Usadil se na kraji obrany, naposledy pomohl asistencí skolit Austrii Vídeň. "Trenér zkouší různé varianty, dozadu nám to zatím funguje. Bylo to dané také tím, že na marodce je Kuba Šural a donedávna Chico Gomes, dva krají obránci. V lize to ale může být úplně jiné," naznačuje Sukup, že ideální sestava kouči Pivarníkovi teprve krystalizuje.

Ondro, jak zatím probíhá sbližování s novými spoluhráči?
Výborně a bez problémů. U nás to není jako v zahraničí, člověk se seznámí a zapadne rychle. Parta je tady navíc opravdu výborná, to není klišé nebo fráze.

Na pokoji je s tebou další nováček - Lukáš Kryštůfek. Vzájemná dohoda?
Jsme tu oba noví a neměli jsme tím pádem trvalého parťáka, takže jsme se dali dohromady (úsměv).

Jak jsi zatím v Turecku spokojený?
Jsem tu asi potřetí nebo počtvrté, podmínky tu jsou na trénování výborné. Přírodní tráva, zatím nám vychází počasí, nemáme nač si stěžovat. Nohy už z umělek začínaly bolet, takže si to užíváme. Taky hotel je nádherný. Je pravda, že v Turecku jsou hotely všechny poměrně velké, tenhle je ale hodně rozlehlý a přitom krásný. Teď přes víkend je tu dost lidí, ale měli by prý odjet a bude tu větší klid (úsměv).

Stihl jsi už otestovat zázemí pro regeneraci? A třeba i moře?
K moři jsem se zatím ještě nedostal, včera jsme ale byli plavat v bazénu. Mám v plánu zkusit saunu a studenou vodu. Je vidět, že si i na regeneraci dali při stavbě záležet, všechno je to nové.

Do Turecka jezdí často i bulharské týmy, jak jste to v tomto období měli ve Varně? Nezůstávali jste doma u Černého moře?
Před rokem jsme měli soustředění v Soluni, fajn podmínky, ale nebylo tam moc soupeřů. Jinak se lítá taky do Turecka, Baník hrál zrovna dnes proti Plovdivu. Ve Varně je aktuálně teplo, ale loni tam bylo pod nulou a půl metru sněhu, takže plánovat tam přípravu v domácích podmínkách nejde.

Zítra vás čeká první zápas na přírodní trávě, těšíš se?
Moc. U nás už zima zalézala pod kůži. Doufám, že zase vyhrajeme a hra půjde o další kus dopředu. Musíme se pořád zlepšovat, to je přece jen hlavní smysl přípravy. Jasně, když vyhráváme, je to fajn povzbuzení, ale není to směrodatné. Podstatné je to, co bude za čtrnáct dní v lize.

Jaký máš zatím dojem ze hry týmu a tebe samotného?
Trenér zkouší různé varianty, dozadu nám to zatím funguje. Dopředu se sehráváme, přece jen i krajní a ofenzivní hráči jsou noví, cizinci. To si musí sednout a sehranost musíme pořád zlepšovat.

Jak snášíš odloučení od rodiny?
Přes podzim jsem to už zažil mnohem delší dobu, takže těch deset dní přečkám. Chybí mi, ale jsme v kontaktu, voláme si. Právě před chvilkou jsem s nimi mluvil (úsměv).

Díky a ať se daří!

Fotogalerie

               

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz