sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Chico Gomes: Hlavní cíl? Dostat klub ze spodku tabulky

Chico Gomes: Hlavní cíl? Dostat klub ze spodku tabulky

Zatím poslední posilou Zbrojovky se před utkáním na Slavii stal Portugalec Francisco "Chico" Gomes. Devětadvacetiletý bek strávil takřka celou kariéru ve své rodné zemi, rok působil v Bulharsku a nyní je tedy v Brně.

9.10.2017 | Jakub Sabol, Martin Lísal

 

Za Zbrojovku odehrál utkání na Slavii a poločas přípravného duelu s Vítkovicemi. Zkušený bek je plně připraven týmu pomoci na cestě do vyšších pater tabulky. "Je mi ctí hrát za Zbrojovku," hlásí odhodlaně.

Jak se portugalský obránce dostane do Zbrojovky Brno?
Byli jsme kontaktovaní Zbrojovkou. Když jsem si zjistil některé informace o klubu, neváhal jsem. Česká liga je kvalitní a Zbrojovka je dobrý tým. Bylo to rychlé a já jsem pyšný na to, že tu mohu být.

Z tvých slov je patrné, že už jsi o českém fotbale slyšel. Je to tak?
Určitě ano, z evropských soutěží znám pražskou Slavii, Spartu, ale také třeba Plzeň. Český fotbal má v Evropě zvuk.

Právě na Slavii jsi již stihl nastoupit. Jak hodnotíš výkon týmu na krásném stadionu v Edenu?
Slavia je mistr ligy, mají velký a silný tým. Bylo to cítit celý zápas. Chtěli jsme bod, bojovali jsme za něj, ale bohužel jsme před přestávkou dostali hloupý gól. Vzhledem ke kvalitě soupeře a atmosféře na stadionu jsme podle mě podali dobrý výkon. Bohužel to nestačilo.

Co říkáš na představení mladého gólmana Halousky, který chytal poprvé v základní sestavě?
Pro gólmany je takový zápas dobrý, protože se dá očekávat, že si hodně zachytají, že se mohou ukázat v dobrém světle (úsměv). Pavel to celé zvládl. Klobouk dolů před ním, chytal fantasticky.

Byl to tvůj první zápas. Jak ses cítil v dresu s logem Zbrojovky na hrudi?
Jsem přesvědčený, že máme dobrý tým. Určitě je v něm potenciál, kluci fotbal hrát umějí. Já osobně jsem se s nimi cítil komfortně. Už aby tu byl domácí zápas se Slováckem.

Po jednom soutěžním zápase asi nedokážeš porovnat náš a portugalský fotbal, že?
Ano, zatím je příliš brzy na to, abych dokázal porovnat. Je však jasné, že česká liga je hodně fyzicky náročná. Bojuje se s vypětím sil o každý balon, to jsem poznal hned.

A co komunikace se spoluhráči? Pochytil jsi nějaké české výrazy?
S tím já překvapivě nemám problém. Strávil jsem rok v Bulharsku, kde jsou slova podobná jako tady. Snažím se ale každý den učit, bavit se s novými kamarády, co nejvíc to jde. Doufám, že brzy to bude ještě lepší.

V Brně už pobýváš nějaký čas. Stihl ses rozkoukat?
Bohužel ještě ne. Co jsem přijel, tak pouze trénuji, hraji nebo se věnuji regeneraci a odpočinku. Vím o Brně jen to, že je po Praze největší v Česku, jinak zatím nic. Snad se to brzy změní.

Situace Zbrojovky nyní není komfortní, má čtyři body a všichni fanoušci by ji pochopitelně rádi viděli výš. Cítíš, že jsi v týmu, který je pod tlakem?
Ano, je to cítit z týmu, trenérů i vedení. Chápu to, nikomu se současná pozice nelíbí. Jsme s novým trenérem každý den. Je dobrý a my musíme jako tým ze sebe vydat maximum. Fandové nám mohou věřit, protože jsem přesvědčený, že situaci změníme.

Převážnou část kariéry jsi strávil v Portugalsku. Bylo pro tebe těžké opustit domov a vydat se za zahraničním angažmá ve středu Evropy?
Sice jsem doposud hrát hlavně jen u nás doma, ale nevadí mi, že jsem odcestoval jinam. Takový je fotbalový život. Když dostanete šanci ukázat svou kvalitu a získat zkušenosti v jiné soutěži, musíte do toho jít. Plně vnímám situaci klubu a jsem tu od toho, abych mu maximálně pomohl.

Blíží se ti třicítka. Odehrál jsi přes sto zápasů ve druhé nejvyšší portugalské lize. Rok jsi byl v Černomorci, teď máš před sebou Brno. Jaký je tvůj fotbalový cíl?
Mým cílem je tady zůstat co nejdéle. Chtěl bych hrát v dobrém českém týmu, což Zbrojovka je. Být platný pro tým, hrát v základu co nejvíc zápasů. Hlavní však je dostat klub ze spodku tabulky. To je nyní můj cíl, ze kterým jdeme všichni společně.

A celoživotní meta?
Dlouhodobě kopat za tým, který je na výborné úrovni. To přece Zbrojovka splňuje, ne? (úsměv)

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz