sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do Boleslavi

Reprezentační pauza je pryč, Zbrojovka míří do Boleslavi

B r n o - Reprezentační přestávka je u konce, už zítra se znovu rozhoří ligové boje. Zbrojovka se v rámci 6. kola vypraví do Mladé Boleslavi, kde se představí v neděli 10. září v 15 hodin.

8.9.2017 | Martin Lísal

 

S ohledem na poměrně brzký čas výkopu zamíří zbrojovácká výprava do dějiště utkání již v sobotu. A co nás očekává? Naším soupeřem bude tým Mladé Boleslavi, který se v posledních letech pravidelně představuje v evropských pohárech a patří ke štikám soutěže.

Před sezonou by proto asi málokdo tipoval, že se ambiciózní středočeský celek ubytuje na posledním patře ligové tabulky. Mladá Boleslav má na kontě jediný bod za remízu v Karviné. Přesto (nebo právě proto) je jasné, že na Zbrojovku čeká nesmírně náročný duel, což si uvědomují i trenéři.

"Nepřísluší nám hodnotit, proč se jim vstup do sezony nevydařil. Zápasy Boleslavi jsme ale viděli a síla soupeře především směrem dopředu a ve standardních situacích je obrovská. Je to jen otázka času, kdy se ten mančaft chytne. Ještě nevyhráli, je to pro ně klíčový zápas a je tím pádem jasné, že nás čeká hodně těžká zkouška," má jasno jeden z dvojice trenérů Brna Lukáš Přerost.

Absence? Máme dost hráčů, abychom si s tím poradili

Stejně tak je při pohledu na tabulku zjevné, že ani situace Zbrojovky není komfortní. Brňané mají čtyři body a jsou čtrnáctí. "Nálada v týmu šla po výhře nad Spartou nahoru, ale jsme si vědomi, v jaké jsme situaci. Každý zápas je pro nás důležitý a musíme být nachystaní na 150 procent, abychom jej zvládli. Potřebujeme se dostat do jiné pozice," pokračuje Přerost.

Trenérský tým měl tentokrát k dispozici dva týdny na přípravu, byť část hráčů odvály reprezentační povinnosti. "Snažili jsme se navázat a pokračovat v tom, jaká byla příprava na Spartu. To znamená udržet mužstvo v tempu, důrazné, disciplinované a organizované," řekl Přerost. "V prvním týdnu byly tréninky náročné a bylo jich víc, doplnili nás hráči z juniorky," doplnil jej kolega Dostálek.

Stínem uplynulého období je zranění Jakuba Šurala. K dispozici není také vykartovaný Vraštil, Tomáš Jablonský trénuje zatím individuálně, část pátečního tréninku už absolvoval s týmem. "Není to ale nějaký zvláštní oříšek, máme dost hráčů na to, abychom si s tím poradili," věří Dostálek.

Zbrojovce se v uplynulých letech v Boleslavi příliš nedařilo, částečně to ale zlomila v minulé sezoně. Divácky atraktivní duel skončil divokou remízou 3:3, kterou zajistil v nastavení Michal Škoda.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz