sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

B r n o - Zbrojováci kategorie U17 vstupují v sobotu do nové sezony, na domácím hřišti přivítají Zlín. Změn je dost - na mladší dorostence čeká po letech celostátní soutěž, do bojů o body je povede nový trenér Marek Zúbek. Osobnost, kterou není třeba příliš představovat.

4.8.2017 | Martin Lísal

 

364 zápasů v nejvyšší soutěži, z toho 261 za Zbrojovku. Marek byl nedílnou součástí úspěšného týmu z devadesátých let, prošel i mládežnickými týmy a nyní se do Brna znovu vrací. Jeho asistentem u týmu U17 bude David Šural.

Nově se tvořící výběr měl specifickou přípravu, neboť ještě v červnu se hráči úspěšně bili na mezinárodním All Stars Cupu (více zde), v létě je zase čekal Haraštův memoriál. O tom všem je řeč v krátkém předsezonním rozhovoru.

Jak jsou kluci natěšění na soutěž v novém formátu?
To je asi otázka spíše přímo pro ně, ale očekávání jsou veskrze pozitivní. Je dobře, že po nějaké době se i na téhle úrovni vrací celostátní soutěž, což znamená pro kluky vyšší úroveň zápasů.

Kádr už je jasný?
V současné době ještě ne, ještě dojde k nějakým posunům. Vznikla nová kategorie U18, což je dobře, ale hráčů tím pádem není tolik a ještě v tomto ohledu vedeme debaty.

Stihnou se k týmu před startem soutěže připojit i reprezentanti Formánek, Kamenský, Žalud a Šmíd?
Tři z nich už trénovali ve čtvrtek, jen Vojta Šmíd měl o den delší volno.

Jak jste se stihl s novými svěřenci seznámit?
Kluky už znám jménem, nepletou se mi. Času bylo poměrně málo, měli jsme soustředění, pak Haraštův memoriál a tenhle tým navíc zakončoval sezonu později, protože ještě hrál All Stars Cup, díky čemuž byla i posunutá příprava. Jsme si vědomi toho, že ještě musíme dotrénovat.

Vnímal jste, jak si hráči na All Stars Cupu vedli?
Vím o tom, že se jim turnaj povedl. Sehráli vyrovnané zápasy s mužstvy absolutní špičky, dokázali je i porážet. Znamenalo to pro ně skvělou zkušenost.

Ve Zbrojovce působí i váš syn Marek. Mrzí vás, že spolu nejste v jednom týmu, nebo jste spíš rád?
Jsem rád. Nedělalo by to dobrotu. A kdyby k tomu mělo dojít, asi bych to odmítl. Není totiž jednoduché rozlišit roli otce a trenéra a nejsem si vůbec jistý, jestli bych to zvládl.

Syna ovšem samozřejmě sledujete. Jste na něj spíš přísnější, nebo hodnější?
Moje filozofie je, že nechci nikoho přemlouvat, a to platí i pro trénování obecně. Já jsem tu pro hráče, ta práce není o mých úspěších, ale spíše o servisu. A také o tom, aby svým přístupem odevzdali sto procent. Někdo má předpoklady lepší, někdo horší, to je dáno mnoha aspekty. Základ je, abych pro ně udělal všechno a zbytek pak záleží na nich.

Jak osobně berete návrat do Zbrojovky?
Vnímám to tak, že Zbrojovka je můj mateřský klub. Zažil jsem tu nejhezčí roky v mládeži i v áčku. Byly to krásné časy a za návrat jsem rád.

Kladete si před sezonou nějaké konkrétnější cíle?
Jak už zaznělo, debata o hráčských posunech stále probíhá a nevíme zatím, s jakým kádrem přesně do soutěže půjdeme. Obecně si ale klademe za cíl vychovat mužstvo, které třeba naváže na tradici týmů z dob trenéra Harašty, což by byla pro Zbrojovku vzpruha.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz