neděle 4.3.2018

1 Sparta Praha
1 Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Mladá Boleslav
20.kolo

pátek 16.3.2018

2 Liberec
0 Zbrojovka Brno
21.kolo

úterý 20.3., 15:00

Senica
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 31.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

sobota 12.5.

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

Tým U17 povede do nové sezony Marek Zúbek

B r n o - Zbrojováci kategorie U17 vstupují v sobotu do nové sezony, na domácím hřišti přivítají Zlín. Změn je dost - na mladší dorostence čeká po letech celostátní soutěž, do bojů o body je povede nový trenér Marek Zúbek. Osobnost, kterou není třeba příliš představovat.

4.8.2017 | Martin Lísal

 

364 zápasů v nejvyšší soutěži, z toho 261 za Zbrojovku. Marek byl nedílnou součástí úspěšného týmu z devadesátých let, prošel i mládežnickými týmy a nyní se do Brna znovu vrací. Jeho asistentem u týmu U17 bude David Šural.

Nově se tvořící výběr měl specifickou přípravu, neboť ještě v červnu se hráči úspěšně bili na mezinárodním All Stars Cupu (více zde), v létě je zase čekal Haraštův memoriál. O tom všem je řeč v krátkém předsezonním rozhovoru.

Jak jsou kluci natěšění na soutěž v novém formátu?
To je asi otázka spíše přímo pro ně, ale očekávání jsou veskrze pozitivní. Je dobře, že po nějaké době se i na téhle úrovni vrací celostátní soutěž, což znamená pro kluky vyšší úroveň zápasů.

Kádr už je jasný?
V současné době ještě ne, ještě dojde k nějakým posunům. Vznikla nová kategorie U18, což je dobře, ale hráčů tím pádem není tolik a ještě v tomto ohledu vedeme debaty.

Stihnou se k týmu před startem soutěže připojit i reprezentanti Formánek, Kamenský, Žalud a Šmíd?
Tři z nich už trénovali ve čtvrtek, jen Vojta Šmíd měl o den delší volno.

Jak jste se stihl s novými svěřenci seznámit?
Kluky už znám jménem, nepletou se mi. Času bylo poměrně málo, měli jsme soustředění, pak Haraštův memoriál a tenhle tým navíc zakončoval sezonu později, protože ještě hrál All Stars Cup, díky čemuž byla i posunutá příprava. Jsme si vědomi toho, že ještě musíme dotrénovat.

Vnímal jste, jak si hráči na All Stars Cupu vedli?
Vím o tom, že se jim turnaj povedl. Sehráli vyrovnané zápasy s mužstvy absolutní špičky, dokázali je i porážet. Znamenalo to pro ně skvělou zkušenost.

Ve Zbrojovce působí i váš syn Marek. Mrzí vás, že spolu nejste v jednom týmu, nebo jste spíš rád?
Jsem rád. Nedělalo by to dobrotu. A kdyby k tomu mělo dojít, asi bych to odmítl. Není totiž jednoduché rozlišit roli otce a trenéra a nejsem si vůbec jistý, jestli bych to zvládl.

Syna ovšem samozřejmě sledujete. Jste na něj spíš přísnější, nebo hodnější?
Moje filozofie je, že nechci nikoho přemlouvat, a to platí i pro trénování obecně. Já jsem tu pro hráče, ta práce není o mých úspěších, ale spíše o servisu. A také o tom, aby svým přístupem odevzdali sto procent. Někdo má předpoklady lepší, někdo horší, to je dáno mnoha aspekty. Základ je, abych pro ně udělal všechno a zbytek pak záleží na nich.

Jak osobně berete návrat do Zbrojovky?
Vnímám to tak, že Zbrojovka je můj mateřský klub. Zažil jsem tu nejhezčí roky v mládeži i v áčku. Byly to krásné časy a za návrat jsem rád.

Kladete si před sezonou nějaké konkrétnější cíle?
Jak už zaznělo, debata o hráčských posunech stále probíhá a nevíme zatím, s jakým kádrem přesně do soutěže půjdeme. Obecně si ale klademe za cíl vychovat mužstvo, které třeba naváže na tradici týmů z dob trenéra Harašty, což by byla pro Zbrojovku vzpruha.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz